У Києві знизився рівень води в річці Дніпро

Водопілля у Києві, 18 квітня 2024 р. Фото: КМВА/Telegram

У Києві рівень води в річці Дніпро знизився. За останню добу він впав на понад 30 см.

Про це повідомляє у Telegram голова КМВА Сергій Попко.

"Після вчорашнього абсолютного максимуму цьогорічного водопілля, рівень Дніпра в межах Києва знизився. За останню добу він впав на 34 см", — сказав Попко.

За його словами, сьогодні, 19 квітня, рівень води у річці Дніпро становить 573 см над "0" постаУмовна горизонтальна площина, взята для порівняння за нуль відліку при вимірюванні рівня води на гідрологічному посту. Температура води +13 градусів °C. Рівень небезпеки гідрологічних явищ — І (жовтий).

Зазначається, що аварійних підтоплень по місту не зафіксовано. Промислові об'єкти і житлові масиви міста поза небезпекою. Моніторинг цьогорічного водопілля триває.

Вчора, 18 квітня, повідомлялося, що у столиці був зафіксований найвищий показник рівня води за весну 2024 року — 607 см над "0" поста. Найвищий показник минулого року 18 квітня становив 657 см над "нулем".

В Укргідрометцентрі напередодні інформували, що із 18 до 23 квітня на річці Дніпро в Києві та Бориспільському районі області можливі різкі коливання рівнів води. Це може відбуватися внаслідок підвищеної водності Дніпра та пропуску води через каскад дніпровських водосховищ. Вони можуть бути з досягненням та утриманням відміток затоплення заплав та понижених прирічкових територій

Раніше в КМДА повідомляли, що рятувальні служби перебувають на постійному зв'язку з Укргідрометцентром, який проводить аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації в басейні Дніпра. Також комунальне підприємство "Плесо" щоденно моніторить рівень води в Русанівській протоці для запобігання можливим підтопленням. Дані про рівень води оновлюються щодня на сайті підприємства.

У березні директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук повідомляв, що аварійних підтоплень у місті немає. В разі погіршення ситуації населення буде заздалегідь повідомлено. Рятувальники за потреби надаватимуть жителям допомогу.