У Києві немає аварійних підтоплень — Ткачук

Річка Дніпро. Фото: КМВА/Telegram

Аварійних підтоплень у Києві наразі немає. Чергові рятувальні служби не фіксують ніяких аварійних ситуацій пов'язаних із підвищенням рівня води у річці Дніпро.

Про це в ефірі Суспільного повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук.

За його словами, у Києві цілодобово моніториться рівень води у річці Дніпро. Сьогодні зранку, 5 березня, він складав 92,7 м за Балтійською системою висотПрийнята в СРСР у 1977 році система абсолютних висот, відлік яких ведеться від нуля кронштадтського футштока. Від цієї позначки відраховані висоти опорних геодезичних пунктів, які позначені на місцевості різними геодезичними знаками та нанесені на карти.. Аварійні підтоплення починаються з відмітки від 95 м, тобто наразі є приблизно 2 метри запасу до початку аварійних підтоплень.

"Дійсно, при такому рівні води — 92,7 м за Балтійською системою, розпочалося підтоплення заплавних територій. Але це пляжі, заплавні території, території островів. На даний час чергові служби, рятувальники не фіксують ніяких аварійних ситуацій або надзвичайних подій пов'язаних із підтопленням", — сказав Ткачук.

Він зауважив, що рівень річки Дніпро на території столиці може регулюватися у штучному режимі. Київська та Канівська ГЕС при плановій роботі витримують рівень Дніпра не допускаючи аварійних підтоплень у місті.

Також Ткачук поінформував, що в разі погіршення ситуації населення буде заздалегідь повідомлено. Рятувальники за потреби надаватимуть жителям допомогу.

1 березня повідомлялося, що внаслідок збільшення скидів води з Київського водосховища через пропуск весняного водопілля на річці Дніпро, в межах столиці підвищився рівень води. Вона прибула приблизно на 6 см за добу, з початковим затопленням заплави. Рівень води р. Дніпро у Києві біля моста "Метро" становив 92,67 м за Балтійською системою висот.

В Укргідрометцентрі попереджали, що з 1 по 5 березня вода у річці Дніпро короткочасно може сягнути відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій в Києві та Бориспільському районі. Коливання можливі через скиди води з Київського водосховища.

Крім того, протягом 1-5 березня на пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) продовжуватиметься поступове підвищення рівня води із затопленням заплави у Київській області.