У Києві та області продовжує підвищуватися рівень води у Дніпрі

. Фото: КОВА/Telegram

7-12 березня в Києві та Бориспільському районі рівень води р. Дніпро утримуватиметься вище відміток початкового затоплення заплав і понижених прирічкових територій. Синоптики оголосили І рівень небезпеки, жовтий.

Про це інформує Український гідрометцентр.

Синоптики пояснюють, що підвищення рівня води очікується внаслідок скидів води з Київського водосховища, а також через весняне водопілля.

"На р. Дніпро у м. Києві та Бориспільському районі Київської області рівні води утримуватимуться вище відміток початкового затоплення заплав та понижених прирічкових територій (І рівень небезпеки - жовтий)", — йдеться у повідомленні.

Також в Українському гідрометцентрі зазначають, що 7-12 березня на пригирловій ділянці Прип'яті (зона ЧАЕС) рівні води утримуватимуться на максимальних відмітках весняного водопілля зі збереженням води на заплаві у Київській області.

У КМДА запевняють, що рятувальні служби перебувають на постійному зв'язку з Укргідрометцентром, який проводить аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації в басейні Дніпра.

Також комунальне підприємство "Плесо" щоденно моніторить рівень води в Русанівській протоці для запобігання можливим підтопленням. Дані про рівень води оновлюються щодня на сайті підприємства.

Напередодні директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук повідомляв, що аварійних підтоплень у місті наразі немає. Чергові рятувальні служби не фіксують ніяких аварійних ситуацій пов'язаних із підвищенням рівня води у річці Дніпро. Розпочалося підтоплення пляжів, заплавних територій та островів. В разі погіршення ситуації населення буде заздалегідь повідомлено. Рятувальники за потреби надаватимуть жителям допомогу.