Усі учні ліцею навчаються офлайн: іспанські меценати допомогли облаштувати укриття на Київщині

Укриття у школі №9 у Білій Церкві. Фото: Білоцерківська міська рада

Учні ліцею іноземних мов-гімназії № 9 у Білій Церкві на Київщині мають два укриття. Гроші на реконструкцію приміщення для одного із них передав іспанський ресторатор та меценат Андрес Торрес. Наразі він приїхав подивитися на облаштоване сховище.

Про це повідомляє пресслужба Білоцерківської міської ради.

Зазначається, що від початку повномасштабного російського вторгнення благодійник передавав для потреб військових автотехніку, ліки та обладнання. Завдяки небайдужим іспанцям він також зібрав 65 тис. євро, за які відремонтували сховище у навчальному закладі.

"Тут був підвал, без входу, завалений будівельним сміттям та непотребом. Щоб понизити підлогу, розчистити все і створити необхідний безпечний простір — потрібні були великі кошти. Тепер наші діти мають можливість навчатися очно щодня", — сказала директорка Білоцерківського ліцею іноземних мов-гімназії № 9 Олена Ткач.

Укриття у школі №9 у Білій Церкві. Фото: Білоцерківська міська рада

За її словами, заклад наразі має два сховища. Одне — відремонтоване за кошти іспанців, має площу 569 м². Друге сховище (220 м²) відремонтували за рахунок бюджетних коштів. Тож всі 960 учнів гімназії можуть, у разі потреби, навчатися в укриттях.

"Після деокупації Київщини я був у Бородянці, Ірпені, Бучі, інших містах області, також ми допомагаємо Херсону та іншим містам, є план у поїхати до Харкова. Ми обрали також і Білу Церкву, оскільки побачили, що тут дієві люди. Ви — у єдності, готові працювати, маєте бажання і мотивацію робити необхідне для людей, особливо для дітей", — сказав Торрес.

Наразі меценат побачив, який вигляд має відремонтоване укриття. Крім цього він також профінансував видавництво підручників для вивчення іспанської мови.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.