У Києві зростає кількість пожеж в екосистемах: займання майже щодня

Пожежник гасить суху траву. Фото: ГУ ДСНС Київщини/Facebook

У Києві площа пожеж в екосистемах зросла на 923% в порівнянні з минулим роком. 4 гектари трав'янистого настилу — саме стільки становить різниця. Десятки тисяч метрів нашої землі, що знищується полум'ям.

Про це повідомляє ДСНС України у м. Києві.

"Ледь не щодня рятувальники Києва виїжджають на ліквідації загорянь різної складності та площі, все для того, щоб вберегти нашу природу. Лише за минулий тиждень було здійснено 7 виїздів на гасіння пожеж в екосистемах", — йдеться у повідомленні.

У вогні гинуть не тільки рослини, адже поля та ліси — домівки для тисяч диких тваринок, які часто потрапляють у вогняну пастку.

У ДСНС вкотре закликають жителів регіону не палити сухостій, бо навіть контрольоване спалення може перерости у масштабну пожежу за одну мить.

У ДСНС м. Києва також нагадують, що умисне спалення трави несе за собою адміністративну, а в деяких випадках, і кримінальну відповідальність. Порушника чекатиме штраф у розмірі від 3060 до 153 000 гривень, або ж можна потрапити за ґрати на термін до 10 років.

Що відомо про пожежі в екосистемах на Київщині

Через почастішання пожеж у відкритих зонах вогнеборці Київщини почали моніторити екосистеми за допомогою квадрокоптера.

На початку березня виявили масштабне загоряння трав'яного настилу в Гостомелі. На місце події викликали представників ДСНС. Також загоряння трави ледь не стало причиною знищення місцевого цвинтаря та поруч розташованих житлових будинків.

Тричі за добу пожежники виїжджали в Бородянці на вулицю Травневу, де зайнялось поле та згоріли копиці сіна. З'ясувалося, що всі три рази траву підпалювала однай й та ж місцева бабуся.

Лише за одну добу, 5 березня 2024 року, рятувальники 17 разів виїздили на гасіння сухої трави чи сміття. Займання в екосистемах зафіксували того дня у 5 районах області, загалом вигоріли близько 10 га території.

У Державній службі з ліквідації надзвичайних ситуацій поінформували, що 27 лютого 2024 року виїжджали на 3 виклики. Рятувальники гасили загорання трав'яного настилу у Броварському районі поза межами Березані в районі Жовтневого кладовища. Також на виклик виїжджали до смт Калита, там горіло сміття за приватним житловим будинком. В Обухівському районі була пожежа у с. Семенівка — горіла суха рослинність.

9-10 березня 2024 року, рятувальники ліквідували на Київщині 136 осередків пожеж в екосистемах. Вигоріла суха трава на загальній площі 67 га.

Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії.