Бучу на Київщині відвідали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники засобів масової інформації із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів.
Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.
Зазначається, що представники мас-медіа прибули в Україну із важливою метою — зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові.
"Журналісти протягом семи днів планують відвідати міста у Київській області, які у лютому-березні (2022 року — ред.) були під окупацією росіян", — йдеться у повідомленні.
Першим місцем, яке відвідала делегація, став Храм Святого Апостола Андрія Первозванного у Бучі. Тут журналісти побачили фотосвідчення російських злочинів та поспілкувалися із жителями, які пережили окупацію міста.
"Всі мають знати правду! Тож наша мета — зібрати якомога більше інформації і доказів про скоєні воєнні злочини російських військ, аби попередити поширення пропаганди з боку Росії", — зазначили делегати.
У січні Бучу відвідали представники мас-медіа із Великобританії. Вони планують зняти фільм про повномасштабне вторгнення російських військ на територію регіону.
У листопаді минулого року Бучу відвідали журналісти із 11 країн Африки. Це представники Анголи, Ботсвани, Гвінеї, Єгипту, Замбії, Кенії, Марокко, Нігерії, ПАР, Сенегалу і Тунісу. 16 представників засобів масової інформації прибули у місто, щоб зафільмувати докази російської агресії під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.
Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину
30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.
7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".
9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.
6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.
3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.
У жовтні міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.
У вересні державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.