Перейти до основного змісту

У Бучі планують модернізувати водоканал за підтримки Європейського інвестиційного банку в Україні

Голова ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон і міський голова Бучі Анатолій Федорук. Фото: Анатолій Федорук/Telegram

Бучу на Київщині відвідав голова Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон. Місцева громада вже реалізовувала із ним спільні проєкти. Наразі йшлося про розвиток водоканалу.

Про це у Telegram повідомляє Бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Зазначається, що до повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону, громада мала підписані угоди про фінансування будівництва Бучанської школи №1 та Бучанської гімназії №2. Але наразі по цим об'єктам є затримки у проведенні тендерів.

Наразі йдуть перемовини із Європейським інвестиційним банком в Україні стосовно розвитку Бучанського водоканалу. Деякі проєкти вже в роботі.

"Маємо чітку стратегію розвитку водопостачання у Бучанській громаді. Частину реалізуємо з корейськими партнерами, а частину — залучимо на місцевому рівні. Бо спадщина, яка нам дісталася від сусідньої громади, дійсно у незадовільному стані", — сказав Федорук.

За його словами, наразі увага і ресурси спрямовані на приведення до належного стану об'єктів водопостачання та водовідведення. Під час зустрічі із Жан-Еріком де Загоном обговорили існуючу проблематику та подальші шляхи співпраці.

Що відомо про допомогу Київщині від іноземних партнерів

Програма розвитку ООН (ПРООН) надаватиме Київщині технічну підтримку під час відновлення будівель, які постраждали під час повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. Наразі йдеться про 56 об'єктів, які відбудовуватимуть за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

До Ірпінського відділку поліції доставили конфісковану зброю із США. Її правоохоронцям передали колеги з міста-побратима Маямі.

Допомогу на суму близько 2 млн доларів передасть Ірпеню американське місто-побратим Мілвокі. Це понад 800 безперебійних точок доступу Wi-Fi та програмне забезпечення. Це не звичайні домашні маршрутизатори, а унікальна система, яку застосовують в оборонному секторі США. Вони вперше використовуватимуться за межами країни.

У Білій Церкві на Київщині побувала делегація представників бізнесу з Південної Кореї, щоб обговорити інвестиційні проєкти. Розглядається можливість налагодити виробництва сандвіч-панелей та побудувати новий завод.

Японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині створити комплексну систему переробки відходів. Вона відома на міжнародній арені своїм досвідом відновлення населених пунктів після стихійних лих, військових конфліктів та катастроф.

У Бучі на Київщині відкрили відновлену амбулаторію, яку ремонтували за кошти благодійників. Медзаклад став пілотним центром проєкту ЮНІСЕФ.

Також громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів із Польщі. Організація "Global Compact Poland" надала мінеральну вату і модульну черепицю для відбудови житла, пошкодженого внаслідок російської агресії.

Ще жителі Бучі отримали гуманітарну допомогу від португальського міста-побратима Кашкайш: вживаний теплий одяг, білизну, дитячі іграшки та 50 обігрівачів. Пізніше іноземці виділили €500 тисяч для відновлення закладів освіти Бучі.

Топ дня

Вибір редакції