Станції і вестибюлі закритої гілки метро використовуватимуть як укриття — рішення комісії

Вхід у станцію метро Теремки. Київ, 9 грудня 2023 рік. Фото: Дар'я Григоренко/Суспільне

Станції та вестибюлі закритої гілки синьої лінії столичного метро будуть використовуватися як укриття під час повітряної тривоги. Відповідні відомства повинні провести додаткову перевірку безпеки таких укриттів.

Про це повідомляється на урядовому порталі за підсумками засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки.

Як повідомив міський голова Києва Віталій Кличко, ще в листопаді по першій колії перегону між станціями "Деміївська" і "Либідська" з'явились значні течі та утворились тріщини в колійному лотку і тюбінгах тунельної оправи.

За його словами, немає загрози підтоплення самих станцій, оскільки ґрунтові води розташовані нижче відносно їх рівня. Це дозволить станціям працювати як укриття у разі оголошення повітряної тривоги.

Під час засідання комісії комунальному підприємству "Київський метрополітен" доручили невідкладно провести необхідні обстеження, визначити причини виникнення аварійної ситуації та вжити заходів з термінового виконання відновлювальних робіт.

Що відомо про підтоплення київського метро

8 грудня в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

У метрополітені запевнили, що станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.