Метро на Виноградар: у Києві пройшли обшуки через розкрадання бюджету

. Фото: Поліція Києва

У Києві поліцейські провели 14 обшуків у справі про розкрадання бюджетних коштів під час будівництва метро на Виноградар.

Про це повідомляє столична поліція.

Поліцейські встановили, що службовці одного із акціонерних товариств уклали договори з місцевими органами влади. Вони зобов'язались надати послуги з будівництва метрополітену на Виноградар.

"Насправді роботи не проводились у повному обсязі, а гроші з державного бюджету привласнювались", — йдеться в повідомленні.

Фото: Поліція Києва

Правоохоронці провели 14 обшуків в офісних приміщеннях та за адресами проживання ймовірно причетних до злочину. Вилучили документацію та інші речові докази.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Санкція статі передбачає позбавлення волі до 8 років.

Що відомо про будівництво метро на Виноградар

У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві.

У листопаді 2021 року прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника 183 млн грн. Мовляв, компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 млрд грн.

У січні 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.

Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами.

У листопаді 2022 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення з АТ "Київметробуд" 139 090 410,96 гривень на користь територіальної громади міста за невиконання умов договору. Генпідрядник подав апеляцію, проте програв і її.

Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.