СБУ: Виділені на будівництво метро на Виноградар гроші хотіли привласнити

Пресцентр СБУ

СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві. Зокрема, 1,7 мільярда гривень виявили на депозитних рахунках у банку, інформують у СБУ.

Правоохоронці провели обшуки у КП "Київський метрополітен", ПАТ "Київметробуд", в їх структурних підрозділах, в АБ "Укргазбанк" та його відділеннях, а також за місцями проживання службових осіб організацій. Вилучили документи та електронні носії інформації.

"Наразі досліджується факт можливого заволодіння організаторами механізма бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену, в тому числі через безпідставне розміщення 1,7 мільярда гривень на депозитних рахунках у банківській установі. За версією слідства, оборудка дозволила зацікавленим особам отримати 139 мільйонів гривень за відсотками по депозиту", - йдеться у повідомленні.

На банківські рахунки підприємств накладено арешти на більше ніж 2,4 мільярда гривень. Триває досудове слідство.

СБУ провели ряд обшуків. Пресцентр СБУ

Що відомо:

  • У середині січня 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік.
  • Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.
  • Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами посадовими особами цього ПАТ та підконтрольних підприємств під час будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метро від станції Сирець на житловий масив Виноградар з електродепо у Подільському районі.
  • Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу. Довжина ділянки метро для двох нових станцій – 3,7 кілометра.