Правоохоронці почали притягувати до кримінальної відповідальності російських солдат, які катували людей у Бучанському районі на Київщині. Нині у порушенні законів та звичаїв війни повідомлено про підозру 17 військовослужбовцям країни-агресора, розповіли Суспільному в Київській обласній прокуратурі.
Правоохоронці встановили підрозділи та окремих військовослужбовців, причетних до окупації Бучанського району.
- 64 окрема мотострілецька бригада (в/ч 51460, Хабаровський край);
- 5 окрема гвардійська танкова бригада (в/ч 46108 Бурятія);
- 331 гвардійський парашутно-десантний полк Костроми;
- 137 гвардійський парашутно-десантний полк Рязані;
- 104 гвардійський десантно-штурмовий полк;
- 14 окрема гвардійська бригада спеціального призначення;
- 63 окремий полк спеціального призначення РСЧА;
- 155 окрема гвардійська бригада морської піхоти.
На території Бучі були катівні, куди приводили людей, де їх катували і допитували. Таким чином російські солдати намагалися отримати інформацію про проукраїнськи налаштованих людей, учасників АТО, правоохоронців та ЗСУ.
Серед підозрюваних військовослужбовець 2 оперативної роти Управління Федеральної служби військ Нацгвардії РФ по Ярославській області.
У березні 2022 року під час окупації Бучі 14-річний хлопець разом з батьком їхали на велосипедах до пункту видачі гуманітарної допомоги. На одній з вулиць їх зупинив російський військовий.
Беззбройні мирні мешканці мали білі пов’язки, що свідчило про їх приналежність до цивільного населення. Вони повідомили військовослужбовцю РФ, що не становлять для нього небезпеки, та попри це окупант вбив батька та поранив хлопчика, якому згодом надали меддопомогу.
Читайте також: Дорога смерті — розстріляні російськими військовими цивільні авто на Київщині. Розслідування
10 військовослужбовців судять за жорстоке поводження з цивільним населенням й інші порушення законів та звичаїв війни.
"Вони під час окупації Бучі тримали у заручниках цивільних людей, які не брали участь у бойових діях і не мали зброї. Вони не забезпечували утримуваних продуктами харчування та питною водою", — йдеться у повідомленні прокуратури.
У відомстві додають, що обвинувачені позбавляли людей можливості вільно пересуватися, ставили їх на коліна, зав’язували очі липкою стрічкою та ганчірками, руки зв’язували пластиковими хомутами. Потерпілим погрожували вбивством і цілеспрямовано стріляли у їх напрямку.
Вказаних осіб оголошено у розшук з метою їх затримання та притягнення до кримінальної відповідальності. Скеровані до суду обвинувальні акти стосовно військовослужбовців РФ.
Що відомо про окупацію Бучі на Київщині
Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками.
Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.
Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.
Читайте також
Ідентифікували ще трьох військових РФ, які ґвалтували жінок на Київщині
Масові поховання, знищена "Мрія", шафка — річниця звільнення Бучі, Бородянки та Гостомеля в фотографіях Суспільного
Правоохоронці ідентифікували 91 російського військового, причетних до воєнних злочинів у Бучі