Представники УПЦ МП 29 березня мають залишити територію Києво-Печерської лаври, проте оскаржують своє виселення. Заява зареєстрована в Господарському суді Києва. Вони не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.
У своїй заяві Чоловічий монастир УПЦ МП хоче, щоб суд визнав недійсним односторонню відмову від продовження договору.
Адвокат Києво-Печерської лаври протоієрей Микита Чекман підтвердив, що позов направили. Проте Господарський суд ще не відкрив провадження. Один суддя взяв самовідвід. Інший пішов на лікарняний. Коли розпочнеться суд невідомо, додав адвокат.
В УПЦ МП заявили, що не збираються виселятися з території Києво-Печерської лаври до завершення судового процесу.
29 березня спливає договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень.
Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври
31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.
Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.
21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.
Читайте також
Останній молебень: у Лаврі на богослужіння зібралися прихильники УПЦ МП
УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко