УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври

Києво-Печерська лавра. Фото: сайт ПЦУ

Українська православна церква (Московського патріархату) подала позов до суду через розірвання договору оренди Успенського собору та Трапезної церкви, які розташовані на території Києво-Печерської Лаври.

Про це стало відомо з офіційного порталу "Судова влада України".

Так, Господарський суд Києва 5 січня зареєстрував відповідний позов УПЦ (МП).

Зазначається, що відповідач у справі — Національний заповідник "Києво-Печерська Лавра", а позивач — Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (Чоловічий монастир) УПЦ (МП). Предмет позову — усунення перешкод у здійсненні користування майном.

За даними порталу "Судова влада України", у справі вже призначено склад суду. Про дату початку розгляду поки не повідомляється.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

До Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника надійшло звернення від Православної церкви України щодо проведення у суботу, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі. Укладено й відповідну угоду.

Читайте також

УПЦ (МП) безпідставно намагається повернути два храми Лаври — юристка

Держава проведе розслідування будівництва на території Києво-Печерської та Почаївської лавр — Кравчук