"Звідки ви це взяли?": УПЦ МП не збирається виселятися з Лаври 29 березня

Ексклюзивно
. Києво-Печерська Лавра. Фото: УНІАН

УПЦ МП не збирається виселятися з Києво-Печерської Лаври 29 березня. Про це заявив речник УПЦ МП Климент в коментарі Суспільному.

На завтра в Лаврі заплановано багато Богослужінь, а про дату 29 березня Климент "нічого не знає". На його думку, немає підстав звідти виїжджати, адже договір не може розриватися в цей день.

"Я не знаю звідки ви її взяли (ред. – дату). Мінкульт маніпулює. Ви ж маніпуляції не транслюйте. Якщо у людини є договір, з яким вона не згідна, то може оскаржити його в суді. Якщо не задоволена рішенням, то подає апеляцію, звертається у Верховний суд, використовує інші юридичні рішення. А ви кажете про 29 березня", — зазначив речник.

Що відомо про події навколо Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ (МП) розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати під час перебування там УПЦ (МП).

Читайте також

"Московський патріархат": чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

УПЦ МП вважає це власністю: у Лаврі мають перевірити понад 700 музейних об'єктів — Ткаченко