Перейти до основного змісту

"Наша допомога не потрібна?": у Кропивницькому волонтерський штаб просять звільнити частину приміщень

Доповнено

У Кропивницькому волонтерський штаб допомоги військовим попросили звільнити третину приміщення, яке він займає, отримане від міської ради. Через це штаб може припинити свою роботу.

Про це Суспільному розповіла керівниця штабу Тетяна Сила.

Тетяна Сила допомагає військовим з 2014 року — початку російсько-української війни. Спочатку необхідне для фронту збирала на ринку, де працювала. Потім об’єднала однодумців і створила штаб. Тепер він може припинити свою роботу.

Штаб громадської організації розташований у приміщенні колишньої стоматполіклініки. Зі слів Тетяни Сили, працюють там від початку повномасштабної війни.

"За місяць після початку повномасштабної війни з’явився штаб і 35 кропивничан, які щодня працювали на допомогу захисникам. Збирали все, що може знадобитись військовим. А ті потребують дронів, тепловізорів, іншої техніки, машин. Також побутові потреби не зменшились".

Приміщення для штабу отримали від міського управління комунальної власності. Комунальні послуги оплачувала міськрада, сказала Тетяна Сила.

"Коли надали це приміщення, запевнили, що до кінця війни ми залишаємось тут. Два місяці тому була комісія, оглянули кабінети, нічого не сказали, а місяць тому нам відключили електрику та тепло, мотивуючи "перебудовою".
Швейний цех штабу. Суспільне Кропивницький

Окопні свічки. Суспільне Кропивницький

Зі слів Тетяни Сили, з управлінням комунальної власності підписали угоду на оренду 60 квадратних метрів. Та цієї площі для всього, що роблять, мало. Нині вони займають 200 квадратних метрів. У штабі збирають все, що потрібне військовим – їжу, ліки, будівельні матеріали, дрони, теплові зори, генератори, плетуть маскувальні сітки, оновлюють старі ковдри та подушки, шиють ноші та одяг для військових.

"У нас тут кирки, лопати, буржуйки, окопні свічки, хлопці приїхали і взяли або відправляємо "Новою поштою". У іншому приміщенні у нас холодильники, де ми зберігаємо лимони. Є приміщення, де ми складаємо сітки. Буває до верху все забите".
Волонтерка з хімічними грілками. Суспільне Кропивницький

Вітамінні суміші для фронту. Суспільне Кропивницький

У штабі плетуть маскувальні сітки. Суспільне Кропивницький

10 березня Тетяна Сила отримала повідомлення від управління комунальної власності, що частину кімнат штаб має звільнити.

"Нам дають 60 квадратних метрів. Це дві кімнатки. В них можна поставити стійку для плетіння і облаштувати місце, щоб різати спандбонд, Текстильний матеріал, який виготовляється з найтонших волокон полімеру.більше нічого не влізе. А куди ми дінемо короби, які щодня відправляємо "Новою поштою", генератори, продукти?"

Як розповіла керівниця штабу, громадську організацію "Разом ми сила України", з якою уклало договір управління комунальної власності, зареєструвала торік. Нині вона налічує 30 людей.

"11 років — це вже моє життя: війна і наші хлопці. Люди приходять робити від душі. Зараз хлопцям допомога потрібна удесятеро більше. Уже сотні підрозділів знають про нас. Я звітую у Facebook, на що витрачаю гроші, у мене картка волонтерська є зареєстрована".

Кропивничанка Тетяна Висоцька розповіла Суспільному, що допомагає у штабі півтора року.

"Дуже прикро. Ми допомагаємо і таке відчуття, що допомога волонтерів вже не потрібна для військових. Так виходить?"

З військовим, який звертається за допомогою до громадської організації впродовж року, Суспільне поспілкувались телефоном. Він попросив не називати його ім'я та прізвище з міркувань безпеки.

"Вони допомагають нашій 59-ій бригаді ліками, продовольством, будь-які питання, що треба. Тетяна Сила дуже багато нам допомогла".

Керівниця управління комунальної власності Алла Паламаренко пояснила, що договір оренди укладений на 60 квадратних метрів з орендною платою 83 гривні на місяць.

"Відповідно до договору вони повинні укласти угоди про постачання послуг з водоканалом, обленерго. Їх ніхто не виселяє і не намагатиметься виселяти, у них є договір, укладений на п’ять років. На даний час вони займають трохи більше площі – 300 квадратних метрів. У нас є зараз велика необхідність для розміщення помічників ветеранів. Там будуть розміщені кімнати для психологів, дитяча кімната, юридична допомога. Міська влада завжди підтримувала і буде підтримувати всі волонтерські організації".

Зі слів Алла Паламаренко, розглядали декілька приміщень, які потребують не капітального, а поточного ремонту. Оскільки колишня стоматполіклініка перебуває на балансі управління комунальної власності, зупинились на цьому приміщенні. Штабу запропонують інші.

Тетяна Сила сказала, інший варіант не підходить, бо люди, які працюють у штабі, живуть поряд з ним і приходять допомагати у вільний час. Тому штаб може припинити свою роботу.

Директорка департаменту соцзахисту Кропивницької міської ради Юлія Вовк розповіла Суспільному, що для роботи служби супроводу ветеранів потрібне не одне приміщення. Забезпечити робочими місцями мають 30 фахівців. Нині працевлаштували трьох — це керівник служби й два психологи, також відібрали 12 кандидатів у помічники ветеранів.

"Ми плануємо надати їм місця в управлінні соціального захисту Подільського району, в центрі надання адміністративних послуг і потрібні ще приміщення. Ми звернулись з листом до управління комунальної власності. Нині у нас 7900 ветеранів. Відповідно до нормативів, наданих Міністерством ветеранів, один фахівець має супроводжувати до 100 ветеранів. Якщо брати цей розрахунок, то нам нині треба 79 фахівців. А скільки буде далі, ми не знаємо.

Зі слів Юлії Вовк, приміщення колишньої стоматполіклініки обрали, бо воно не потребує капітального ремонту, там можна зробити поточний ремонт і облаштувати робочі місця, є пандус. Нам можна облаштувати простір, кімнату для дітей ветеранів, для психологів, навчань, вбиральні для людей з інвалідністю.

Топ дня
Вибір редакції