Перейти до основного змісту

"Посада за покликом серця". У Кропивницькому запрацювала служба із супроводу ветеранів

У Кропивницькому запрацювали двоє фахівців служби із супроводу ветеранів. Це державний проєкт, який реалізують у громадах за підтримки Міністерства у справах ветеранів. Такі помічники консультують з різних питань. До прикладу, як отримати статус і соціальні гарантії, пройти реабілітацію, здобути освіту, працевлаштуватися, започаткувати власну справу.

Про це Суспільному розповів директор Кропивницького центру соціальних служб Олег Краснокутський.

За його інформацією, в обласному центрі має бути 30 фахівців із супроводу ветеранів.

"Кропивницька міськрада ухвалила рішення і до штату міського центру соціальних служб ввели 30 посад фахівців із супроводу ветеранів. Ми маємо двох психологів, які працюють при госпіталі. Фінансування заробітної плати здійснюється з держбюджету місцевому бюджету. Ще немає рішення сесії міськради про цю субвенцію на цей рік".

Вадим Калич розповів, що вирішив стати фахівцем служби із супроводу ветеранів, щоб допомагати іншим.

"У мене багато років досвіду роботи у соціальній службі, потім я пішов на чотири роки воювати. Оскільки я все це пройшов і відчув на собі, то подався на конкурс і отримав цю посаду".

"Починати допомагати потрібно з госпіталю"

Щодня відвідує ветерана війни Максима Сліпця кропивничанка Вікторія Бобіта. Два роки тому, коли ходила до реанімації шпиталю, почала допомагати чоловіку з особистої ініціативи. Поранення Максим отримав під час обстрілу під Мар'їнкою у квітні 2022 року. Він родом з Лисичанська, у Кропивницькому рідних не має.Чоловік пересувається на кріслі колісному.

Зі слів чоловіка, передусім ветерани потребують допомоги з оформленням документів. Ветеран сподівається, що фахівці служби супроводу, яку створюють в Україні, стануть помічниками для таких, як він.

"Мені здається, що це все потрібно починати з госпіталю. Цікавитись, кому потрібна допомога, бо може хтось мовчить і просто не говорить про це. А далі вже потрохи ознайомлюватись з проблемами, які є у ветерана. У цьому питаннні найбільше потрібно мати терпіння".
Ветеран війни Максим Сліпець. Суспільне Кропивницький

Вікторія Бобіта розповіла, що після шпиталю пів року збирали з Максимом документи на оформлення військової пенсії.

"На моє бачення, ця структура має знати, скільки хлопців приїхали, скільки лежать та виписуються з лікарень. Ця посада про те, що має бути за покликом серця, ти маєш це відчувати. В тобі мають бути такі риси, як милосердя, доброта, переймання, потрібно разом з людиною з фронту проживати ці всі моменти. Цих хлопців не треба жаліти, тому що це буде одна з помилок".

Звертатись до служби супроводу можуть ветерани, їх рідні, сім’ї військових, які нині на фронті, учасники Революції Гідності, родини загиблих, зниклих безвісти та полонених військовослужбовців, розповів начальник служби супроводу ветеранів Андрій Бурчак. Контактний номер – 050 577 20 86.

"Питань у військових буде багато — починаючи з їхніх статусів, оформлення документів на сім’ю, на пільги. Будуть виникати питання щодо проходження реабілітації, відновлення здоров’я працевлаштування після війни, зайнять спортом, покращення житлових умов".

Відбір фахівців із супроводу ветеранів у Кропивницькому районі проводить комісія районної військової адміністрації за участю психолога, сказала начальниця відділу з питань ветеранської політики Юлія Михайлик.

"До комісії входять працівники районної військової адміністрації, управління у справах ветеранів обласної адміністрації, представники Мінветеранів, територіальних громад. Фахівці із супроводу мають бути громадянами України, перевагу надають ветеранам війни, враховуючи їх знання навички та вміння. Кандидати повинні мати вищу педагогічну, економічну, інжернерну освіту, не нижче рівня бакалавра".

Фахівці пройдуть навчання. Нині у Кропивницькому районі мають 22 кандидатів.

Топ дня
Вибір редакції