Перейти до основного змісту

Ветерани можуть повторно отримати гроші від держави на власну справу. Як працюватиме програма на Кіровоградщині

Учасники бойових дій та члени їхніх родин, зокрема з Кіровоградської області, можуть обрати термін реалізації проєкту та повторно взяти участь у державній грантовій програмі "Власна справа", запровадженій урядом у 2022 році. Цьогоріч у ній відбулись зміни й Суспільне дізнавалось про умови отримання від держави до мільйона гривень безповоротної грантової допомоги для започаткування чи розвитку бізнесу.

Начальниця відділу реалізації проєктів обласного центру зайнятості Наталія Борисова розповіла, що за шість місяців 2023 року в програмі для учасників бойових дій та членів їхніх родин взяли участь шестеро людей. Вони отримали два мільйони 800 тисяч гривень. Торік, з її слів, учасниками програми стали 27 людей, держава виплатила їм 12 мільйонів гривень.

"Заявник подає документи з через "Дію", заповнює заяву, додає бізнес-план. І у разі ухвалення позитивного рішення – до 500 тисяч гривень фінансують з грошей фонду програми, а обов’язковою умовою для отримання від 500 тисяч до мільйона гривень грантової підтримки є спів фінансування – 30% суми надає отримувач гранту, решту – держава".

Ще одна умова, сказала – це створення робочих місць.

"До 250 тисяч гривень гранту – необхідно створити одне робоче місце, до 500 тисяч – два, від 500 тисяч до мільйона – чотири робочих місця".

Бізнес дружини військового з Кропивницького

Підприємиця з Кропивницького Тетяна Лугинець – дружина військового. У 2016 році вони з чоловіком створили власний бренд одягу, щоб створювати авторську вишивку. А коли у 2023 році з’явилась потреба друку на одязі, підприємці взяли грант за програмою "Власна справа" на трирічний термін.

"На суму 500 тисяч гривень. 350 тисяч дала держава, 150 тисяч – власні гроші. Треба було упродовж пів року створити два робочих місця. Ми найняли менеджера з продажу цих виробів та оператора машини, яка друкує на одязі".
Дружина військового Тетяна Лугинець виготовляє та продає одяг. Суспільне Кропивницький

З цього року грантери можуть обрати термін реалізації проєкту – три, п’ять або сім років. До цього, зі слів підприємиці, був єдиний варіант – три роки.

"Якби я зараз брала грант, я б взяла на п'ять років. Тому що розкрутити якусь додаткову тему складніше, треба більше часу для цього. Три роки – дуже ти обмежений в часі, чітко треба все прорахувати. Та іноді так зробити не вдається".

Інша зміна – якщо отримувач гранту реалізував свій проєкт та виплатив державі податки, він може вдруге взяти участь у програмі. Тетяна Лугинець думає над цим.

"Можна буде податися на цю грантову програму ще, тому що нам, наприклад, бракує ще однієї вишивальної машини. Але вже оберемо термін у п’ять років".

Подати заявку на участь у програмі "Власна справа", за інформацією начальниці відділу реалізації проєктів обласного центру зайнятості, можна до кінця року.

Топ дня
Вибір редакції