Перейти до основного змісту

"Переповнені й менше не стає". З трьох притулків Кіровоградщини за рік прилаштували понад 800 тварин

Собаки з притулку "Щасливий пес". Колаж Суспільне Кропивницький

Упродовж 2024 року понад 800 собак та котів з трьох притулків Кіровоградської області знайшли новий дім. Понад 500 тварин чекають на нових господарів. Суспільне поспілкувалося з керівниками цих притулків.

Керівниця кропивницького притулку для тварин "Щасливий пес" Оксана Літвінова розповіла, що у 2024 році прийняли 240 котів та собак. Для 218 тварин знайшли новий дім, 98 з них прилаштували за кордоном.

"Мета притулку — зменшення кількості безпритульних тварин в місті. Чим більше ми прилаштовуємо в родини, тим більше забираємо з вулиць. Ми беремо лише тоді, коли звільняються місця".

Нині притулок переповнений, сказала Оксана Літвінова. Брати тварин з вулиці не можуть.

"Ми маємо щомісяця прилаштовувати 25-30 тварин, а прилаштовуємо 5-8. Чудові собаки сидять роками у вольєрах, дичавіють, перестають довіряти людям та стають боязкими. Цуценята у вольєрах із ручних радісних перетворюються на недовірливих великих собак".

Утримують тварин за гроші учасників громадської організації "Щасливий пес" та благодійників. На місяць витрачають понад 100 тисяч гривень, сказала керівниця притулку.

Нині на прилаштування чекають 260 тварин. Щоб взяти тварину в родину, сказала, треба звернутися у притулок.

"Наші працівники проведуть співбесіду з людиною, яка хоче взяти тваринку. І обов'язково ця людина повинна підписати договір відповідального усиновлення. Ми багатьом відмовляємо".

За словами Оксани Літвінової, притулок на постійній основі потребує кормів, ліків, дезінфекційних засобів та будівельних матеріалів.

У знамʼянському притулку "Дай Лапу" за рік прилаштували 276 тварин та 168 поза притулком. Кожна четверта тварина — хвора, розповіла директорка Богдана Стоян.

З її слів, шукають родини для тварин через соцмережі.

"Тварин фотографуємо і розміщуємо у соцмережах. Можна людям довго розповідати, яка гарна і добра та чи інша тваринка, але коли люди бачать світлини, вони швидше реагують".

Щомісяця на утримання та лікування тварин Богдана Стоян витрачає понад 70 тисяч гривень. З її слів, це гроші благодійників та власні. Розповіла, що здебільшого беруть котів та собак місцеві жителі, але є й такі, що знайшли дім у Львові, Києві, Дніпрі та за кордоном.

З вересня у місті Шомон, що у Франції, живе цуценя Кукі. Це четверта тварина зі Знам'янського притулку, яку забрали жити за кордон.

З квітня в Нідерландах живе собака з інвалідністю Супчик. Він не відчуває задні лапи.

У червні у Люксембург переїхала жити собака Чарлі Бо, а у червні 2021 року у Париж зі Знамʼянки переїхала кішка Віскі.

Нині під опікою притулку перебувають 200 тварин.

Жителька міста Новомиргород Кіровоградської області Юлія Барановська розповіла, що за минулий рік прилаштувала 70 собак та 100 котів. Нині у жінки вдома живуть 57 котів та 22 собаки.

"Тварини живуть у приміщенні колишньої літньої кухні. Її планували знести. Ми демонтували стару покрівлю, стіни лишились. Тепер тваринам є де зимувати."

Перед тим, як прилаштувати тварин стерилізує їх, розповіла Юлія.

"Дорослих тварин я прилаштовую тільки стерилізованих. Допомогу тваринам надаю в повному обсязі — це лікування, годування, щеплення від сказу. Шукаю родини тваринам у соцмережах, у знайомих питаю".

Щомісяця на їжу для котів та собак витрачає майже 25 тисяч гривень.

"Багато грошей я витрачаю на лікування тварин. Щодо їжі — то чотири-п'ять мішків корму, це 14 кілограмів, мені вистачає на сім днів. І це тільки для котів. Також з їжею допомагають діти зі школи, жителі міста. Хоча я намагаюсь усім тваринам знайти сім'ю, менше їх не стає. Люди підкидають мені їх під двір. Наприклад, у День Святого Миколая під паркан поставили коробку з цуценятами".

За словами жінки, нині мають велику потребу у вольєрах.

Топ дня
Вибір редакції