Перейти до основного змісту

Валідатори, наліпки з QR-кодом чи мобільний додаток. У Кропивницькому хочуть запровадити електронну оплату проїзду

Доповнено

У 2025 році у громадському транспорті Кропивницького хочуть запровадити електрону оплату проїзду. У ПриватБанку замість валідаторів пропонують використовувати наліпки з QR-кодом чи спеціальний мобільний додаток.

Про це Суспільному розповіла фахівчиня з репутаційних проєктів банку в регіонах Анжела Дзінзюра.

"ПриватБанк неодноразово презентував Кропивницькій міській раді свої пропозиції щодо безготівкової оплати проїзду в міському транспорті. Але за цей час відбулось багато змін. Відтак ми відходимо від практики прийому платежів у транспорті саме через валідатори, пропонуючи більш сучасні рішення".

В рамках траспортних проєктів у банку пропонують розмістити в салонах наліпки з QR-кодом. Крім того, зі слів фахівчині, мають пропозицію оплати через мобільний застосунок "Термінал".

"Формат стікерів довів свою зручність постійно зростаючою кількістю транзакцій. А варіант з додатком найбільше підходить перевізникам на маршрутних таксі, адже саме водій контролює оплатою. Наші клієнти, авторизовані у банку, не потребують жодних додаткових документів для розміщення QR-кодів чи встановлення додатка".

Комісія за оплату через QR-код становитиме 5%, а через додаток — 1,3% та без абонплати, сказала Анжела Дзінзюра.

Що про електронну оплату проїзду говорять у міському управлінні транспорту

Впровадження електронного квитка обговорили зокрема на бюджетній та транспортній комісіях міської ради. Про це під час громадського обговорення підвищення вартості проїзду у міських автобусах, тролейбусах та маршрутках, яке відбулось 3 грудня, розповів начальник міського управління транспорту Віктор Житник.

"Ми дуже близько підійшли до цього питання. У 2025 році це реалізуємо. Уже на всіх рівнях, на всіх комісіях це обговорили".

Електронний квиток, зі слів Віктора Житника — це частина автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

"Електронний квиток працює через валідатор, який реєструє проїзд чи то пільговика, чи платний проїзд, за який розраховуються карткою чи телефоном, якщо там є відповідна функція".

Кропивничанка Алла Тененюк їздить автобусами на роботу.

"З понеділка по суботу — двома автобусами з пересадкою добираюсь. Я вже на пенсії, проїзд безплатний, але ж це також треба буде якось рахувати. Якщо це буде спеціальна картка пенсіонера, яку треба буде підносити до приладу, то потрібен чіткий механізм їх видачі. Крім того, до цих валідаторів має бути доступ фізичний, а люду зранку і ввечері в години пік — не проштовхнутися".

Про потенційні проблеми в роботі автоматизованої системи

Зі слів начальника управління, в кожному автобусі, наприклад, планують встановити по два-три валідатори. Вони передаватимуть сигнал про оплату проїзду на головну станцію, встановлену в тому ж автобусі, звідки — на вежу мобільного зв'язку.

"Під час знеструмлення, коли багато веж не живляться, не завжди спрацює цей електронний квиток. І тоді або людина втрачатиме гроші, або перевізник. Практика інших міст свідчить про друге. А це негативно позначається на фінансових можливостях підприємств. Але є на це суспільний запит, це все буде".

Крім того, сказав, у місті організують продаж транспортних карток, рахунок на яких можна буде поповнювати й оплачувати ними проїзд.

Топ дня

Вибір редакції