Перейти до основного змісту

Підвищення податків в Україні: що зміниться для жителів Кіровоградщини

Збільшені військовий збір та податки для банків, новий порядок розрахунку мінімального податкового зобов’язання для сільгоспвиробників — такі зміни чекають на жителів Кіровоградської області. Закон про підвищення податків з 1 грудня підписав президент Володимир Зеленський.

Про це розповіла Суспільному керівниця обласного управління податкової служби Юлія Мороз.

За її інформацією, 5% військового збору замість півтора платитимуть працюючі жителі Кіровоградщини.

"Це не стосується військовослужбовців, які захищають нашу державу, в них залишається 1,5% військовий збір. Військовий збір буде спрямовуватися на спеціальний фонд державного бюджету і виключно на потреби ЗСУ".

Керівниця управління податкової служби пояснила, що з 1 грудня військовий збір платитимуть зі своїх прибутків і фізичні особи-підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування – сплачують єдиний податок замість окремих зборів і податків.

"Для першої, другої та четвертої груп — 10% від мінімальної заробітної плати. Військовий збір у розмірі 1% від доходу — це для ФОПів третьої групи".

Фізичні особи-підприємці першої, другої та четвертої груп з 1 грудня платитимуть щомісяця по 800 гривень. Таких на Кіровоградщини, за даними Юлії Мороз, 28 тисяч.

Керівниця обласного управління податкової служби Юлія Мороз. Суспільне Кропивницький

Також закон передбачає новий порядок розрахунку мінімального податкового зобов’язання для земель сільськогосподарського призначення. Мінімальна сума сплати з гектара буде не менше 700 гривень. Для земельних ділянок, де частка ріллі перевищує 50%, мінімальна сума податку буде 1400 гривень з гектара.

Серед інших змін – підвищення податків для банків, фінансових установ — таких як кредитні спілки й ломбарди, пояснила Юлія Мороз.

"Встановлення ставки податку на прибуток для банків за 2024 рік у розмірі 50%, встановлення ставки податку на прибуток для не банківських фінансових установ, крім страхових компаній, на рівні 25%".

Підприємиця Валентина Іванова 30 років продає дитячі іграшки на ринку "Центральний" у Кропивницькому. Вона — на першій групі оподаткування, згідно з якою не може мати найманих працівників та прибутку більше мільйона гривень на рік.

"Податки наразі підвищувати не можна. Ми стоїмо по два-три дні без почину —людей геть немає. Ми сплачуємо податки, а якщо підвищать, я не знаю, за що нам жити".

Підприємиця Надія Романова вважає, що платити 800 гривень щомісяця буде важко.

"У нас воєнний стан, ми розуміємо, що економіку потрібно піднімати. Можна підняти, але не на таку велику суму. Зменшити — хоча б на 200-300 гривень".
Ринок "Центральний" у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Лідія Гімаєва сказала, що підвищення податків збільшить навантаження на сімейний бюджет, але, вважає, ці гроші потрібні для захисту країни.

"Різниця виходить 500 гривень з тим, як знімали раніше, як будуть знімати зараз. Але потрібно допомагати військовим. Ці гроші — на їхній рахунок. Я не проти".

За словами Юлії Мороз, підвищення військового збору в Україні обмежили періодом з 1 грудня цього року по 31 грудня року, в якому скасують воєнний стан.

Топ дня

Вибір редакції