Перейти до основного змісту

На Кіровоградщині дозволили відстрілювати тварин, які переносять сказ та африканську чуму

Ексклюзивно

У Кіровоградській області з 9 листопада 2024 року дозволили відстріл диких тварин, які переносять сказ та африканську чуму свиней. Полювати можна лише на території Українського товариства мисливців і рибалок, у приватних товариствах та філіях, які мають мисливські угіддя.

Про це Суспільному розповів заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації (ОВА) Юрій Миколаєнко.

Дозвіл на полювання на дикого кабана буде діяти з 9 листопада до 29 грудня 2024 року. На диких м'ясоїдних тварин — лисицю, вовка й шакала, якого помітили на території регіону — з 9 листопада до 23 лютого 2025 року. Відстріл можна проводити лише вихідними.

Як пояснив заступник начальника ОВА, заборона на відстріл диких тварин діяла з початку повномасштабного вторгнення. А саме з березня 2022 року через воєнний стан заборонили полювання. Нині відстріл стане одним із заходів реагування на збільшення кількості диких тварин зі сказом. Таке рішення обласна військова адміністрація ухвалила за результатами засідань протиепізоотичних комісій та доповідей фахівців Держпродспоживслужби та фахівців управління лісового та мисливського господарства.

"Реєструємо велику кількість рудої лисиці в області. В окремих районах її чисельність збільшилась у п'ять-шість разів. Руда лисиця — це основний переносник сказу".

Обласна адміністрація узгодила документи управління лісового та мисливського господарства щодо рішення про відкриття сезону полювання на диких м'ясоїдних тварин та дикого кабана. Полювати не можна на фазанів, зайців та копитних тварин, сказав Юрій Миколаєнко.

"Цей дозвіл на полювання — вимушений захід, направлений на регулювання чисельності саме тих тварин, які несуть загрозу для життя та здоров'я людей й загрозу продовольчій безпеці області".

За словами Юрія Миколаєнка, полювати можна лише у присутності єгерської служби, відповідно до контрольних карток обліку добутої дичини та всіх правил проведення полювання й заходів безпеки.

"Відстріл лисиць нелімітований, відстріл дикого кабана, відповідно до затверджених Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України лімітівКількість диких тварин, яких дозволили вполювати.. Державне агентство лісового та мисливського господарства, територіальні органи у громадах з самого початку виступали за необхідність проведення полювання, і не лише на диких м'ясоїдних тварин чи на дикого кабана, а й на інших тварин, на пернату дичину — з метою недопущення поширення грипу серед птиці. У зв'язку з погіршенням протиепізоотичної ситуації це розглянули і затвердили остаточно".

За його інформацією, з початку року на території області зафіксували майже 200 випадків укусів домашніми тваринами людей, понад сто із цих тварин були заражені сказом.

"Заходи запобіганню сказу — це вакцинація домашніх тварин упродовж року. Регулювання численності диких м'ясоїдних тварин і дикого кабана — шляхом відкриття полювання на них та імунізації диких м'ясоїдних тварин".

Нині в області завершили вакцинацію диких м'ясоїдних тварин від сказу. У громадах розклали 482 тисячі доз вакцини.

Топ дня

Вибір редакції