Перейти до основного змісту

Розклали майже 500 тисяч приманок. На Кіровоградщині закінчили вакцинацію диких тварин від сказу

Розкладають приманки від сказу. Держпродспоживслужба

У Кіровоградській області закінчили вакцинацію диких тварин від сказу. Вона тривала з 28 жовтня. Відтоді розклали 482 тисячі 138 приманок на площі понад 19 тисяч квадратних кілометрів. Вакцину купили за державні гроші, це 21 мільйон гривень.

Про це розповіла Суспільному речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

За її інформацією, розкладали приманки з вакциною 302 бригади. Це працівники Держпродспоживслужби, районних лікарень ветеринарної медицини, представники мисливського і лісового господарств. Охопили 100% території Кіровоградської області.

"Одна бригада, а це чотири людини, охоплювала 10-15 квадратних кілометрів площі. Вакцину розміщували на відстані 150-300 метрів одна від одної.

Розкладали приманки у лісосмугах, балках, обабіч доріг. Оминали річки, ставки та населені пункти, сказала Наталія Шевченко.

Розкладали приманки ветеринарні лікарі, працівники Держпродспоживслужби, представники громад, мисливських і лісових господарств. Держпродспоживслужба

Приманки безпечні для людей та тварин. Вони мають вигляд брикета розміром із сірникову коробку із запахом м'ясокісткового борошна. Всередині міститься вакцина. Достатньо, аби декілька краплин потрапили на слизову оболонку ротової порожнини, щоб у тварини з’явився імунітет проти захворювання на сказ, розповів Суспільному начальник Кропивницької райлікарні ветмедицини Віталій Тєльний.

Сказав, що такий спосіб боротьби з хворобою є ефективним, оскільки в дикій природі вакцинувати тварин ін'єкціями, як це роблять свійським тваринам, неможливо. З’ївши таку приманку, тварина отримає імунітет на рік і впродовж цього часу не захворіє на сказ.

"Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку. Для людини, у разі зволікання з наданням медичної допомоги, смерть неминуча. Стовідсоткова смертність і серед тварин, невакцинованих проти сказу".

За інформацією речниці, основним носієм вірусу сказу є червона лисиця. Також поширювати захворювання можуть дикі вовки, єнотоподібні собаки, їжаки, коти, собаки та безпритульні тварини.

З початку року в області зафіксували 99 випадків сказу серед тварин. Торік за такий самий період було 78, сказала речниця Держпродспоживслужби. Найнижчу кількість захворювань фіксували у 2022 році — 36 випадків.

У Кіровоградській області у 29 лікарнях ветеринарної медицини можна безплатно вакцинувати домашніх тварин проти сказу. Також у громадах є пункти ветмедицини від лікарень, вони всі забезпечені вакциною.

Топ дня

Вибір редакції