Найстаршому студенту – 87. Чому навчають пенсіонерів в Університеті третього віку на Кіровоградщині

Навчання в Університеті третього віку. Олена Грінчак

В Олександрії Кіровоградської області в Університеті третього віку, який діє на базі територіального центру соціального обслуговування, розпочався навчальний рік. Викладають предмети працівники центру та представники громадських організацій, студенти – підопічні центру. Цьогоріч на навчання зареєструвалися 235 людей, найстаршому з яких — 87 років.

Про це Суспільному розповіла директорка центру Олена Грінчак.

Цьогоріч, за її словами, працює вісім факультетів, торік було сім. На філософському факультеті є група філософія життя, літературний клуб поезії. Є факультет здорового способу життя, де працюють такі групи: краса і здоров'я, скандинавська ходьба, долікарська допомога.

"Також буде у нас співпраця з психологами із соціальних служб. Вони будуть читати лекції. У групі скандинавська ходьба щороку збільшується кількість людей".

Працює факультет прикладного мистецтва, там є групи народні промисли й хорового співу.

Хор студентів Університету третього віку. Олена Грінчак

За словами директорки, у цьому році отримали багато пропозицій від підопічних щодо вивчення іноземних мов, торік в освітній програмі була тільки англійська мова. Центр врахував їхні побажання, тепер є групи, де вивчають німецьку, польську, англійську і французькі мови.

"Нині у людей дуже багато рідних, які виїхали за кордон, і нашим підопічним цікаво знати про цю країну, спілкуватися, багато людей їздять в гості за кордон, через це цікавляться мовами, хочуть вивчати".

Торік започаткували історичний факультет.

"У цьому році він вже історично-краєзнавчий. Ми підписали меморандум про співпрацю із нашими музеями. Люди відвідуватимуть музеї, будуть екскурсії".
Заняття на історичному факультеті. Олена Грінчак

Найпопулярніший факультет — комп'ютерна та фінансова грамотність, сказала керівниця центру.

"Цей факультет найбільший за кількістю студентів, які його відвідують. Всі наші пенсіонери хочуть іти в ногу з часом. Вони міняють свої старі телефони на смартфони. Хочуть вміти користуватися сучасними гаджетами, вміти оплатити комунальні послуги через інтернет, подивитися фільми на смартфоні чи ноутбуці".
Заняття з комп'ютерної грамотності. Олена Грінчак

Торік запрацював природничий факультет "Сад і город".

Клуб дозвілля. Теніс. Університет третього віку. Олена Грінчак

Також у центрі працюють клуби дозвілля: кіноклуб, кулінарія, "Пані чарівниці", танцювальна терапія, тенісний, шахів, шашок, доміно.

Студенти відвідують клуби дозвілля. Олена Грінчак

Навчаються студенти-пенсіонери з вересня по травень. Заняття безплатні. Якщо студент відвідував абсолютно всі лекції й захистив курс своєю роботою, то по закінченню він отримає сертифікат.

"Це ті люди, які від початку до кінця відвідали заняття і пройшли повний курс, отримали знання. Скільки відвідувати факультетів, студенти обирають самі, обмежень немає. Можуть тільки один факультет відвідувати або тільки клуб дозвілля. Наприклад, комп'ютерна і фінансова грамотність, літературний, терапію або більше часу приділяти на вивчення української мови. Якщо студент не пройде весь повний курс, то сертифікат він не отримає".
Студенти відвідують заняття зі скандинавської ходьби. Олена Грінчак

За інформацією директорки, щороку сертифікати отримують 20 студентів.