Вранці 5 вересня у Кропивницькому прийняли 161 переселенця, які приїхали евакуаційним потягом з Донецької області.
Про це у своєму Telegram-каналі написав начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.
За його інформацією, серед переселенців 34 дитини та 14 маломобільнихЛюди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До маломобільних груп населення належать особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, літні люди, люди з дитячими колясками. пасажирів.
Людей зустрічали рятувальники, поліцейські, представники влади, Червоного Хреста, залізничники та працівники соцзахисту. Розселили переселенців в Аджамській, Кетрисанівській, Долинській та Знам'янській громадах.
Речниця служби з надзвичайних ситуацій Оксана Король розповіла Суспільному, що рятувальники та психологи допомогли переселенцям вийти та перенести речі з потяга до автобусів.
З її слів, серед приїжджих були пенсіонери, люди з інвалідністю, діти, які потребували медичної допомоги та психологічної підтримки.
За інформацією радниці начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Галини Пастух, у Кіровоградській області проживають 81 тисяча людей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Загалом через регіон за період повномасштабної війни пройшли понад 180 тисяч переселенців.
1 вересня Кіровоградська область прийняла 266 переселенців, які приїхали першим евакуаційним потягом з міста Покровськ, що на Донеччині. У ніч на 3 вересня евакуаційним потягом приїхали 60 переселенців з Донецької області. Це жителі міст Покровськ й Селидове.
Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій
Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.
Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.
Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.
6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.
Евакуація з Покровської громади
У Донецькій області ухвалили рішення щодо примусової евакуації родин із дітьми з Покровська та громади з 20 серпня.
Через погіршення безпекової ситуації 26 серпня ще у 27 населених пунктах запровадили примусову евакуацію. До переліку увійшли міста й села Костянтинівської та Селидівської громад.
Примусову евакуацію ввели у населених пунктах:
- Костянтинівська громада: Костянтинівка, Іжевка, Безім’яне, Біла Гора, Білокузьминівка, Віролюбівка, Диліївка, Клинове, Майське, Маркове, Молочарка, Неліпівка, Новодмитрівка, Новомаркове, Олександро-Шультине, Попасне, Предтечине, Ступочки, Стінки, Федорівка, Червоне.
- Селидівська громада: Вишневе, Григорівка, Новоолексіївка, Петрівка, Пустинка, Юріївка.