Ще з одного прифронтового села на Донеччині виїхали всі родини з дітьми

Ексклюзивно
Евакуація з Донеччини. Фото: ДСНС

З прифронтової Успенівки на Донеччині евакуювали останню родину з дітьми. Мати з двома дітлахами погодилась виїхати до своїх родичів у безпечний регіон України.

Про це Суспільне Донбас телефоном розповів начальник Курахівської МВА Роман Падун.

"Так, мама з двома дітьми виїхали з Успенівки. Сьогодні вони сіли на потяг з Донецької області. Інших дітей в прифронтовому селі немає", — повідомив Роман Падун.

За словами начальника, родина поїхала до Києва, де мешкає сестра матері дітей.

Успенівка знаходиться на південь від Курахового за 16 кілометрів від лінії фронту.

DeepState

Раніше начальник з питань цивільного захисту Донецької ОВА Дмитро Петлін розповідав, що у Торецькій громаді лишались діти в населених пунктах: Торецьк — дві, Щербинівка — вісім дітей, Північне — сім дітей, Успенівка — дві дитини.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Торік примусову евакуацію дітей на Донеччині оголосили 23 жовтня. Тоді мали евакуювати 249 дітей, які проживають у Торецьку, Щербинівці, Петрівці, Неліпівці, Північному, Катеринівці, Очеретиному та Єлизаветівці, евакуюють в більш безпечні регіони.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей.

За даними начальника відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитра Петліна, торік евакуювали 856 дітей. З 43 населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх:

 • Вугледарська громада — Вугледар, Причистівка;
 • Бахмутська громада — Бахмут, Іванівське, Хромове;
 • Соледарська громада — Федорівка, Манківка, Голубівка, Привілля, Роздолівка;
 • Мар'їнська громада — Красногорівка, Максиміліянівка;
 • Очеретинська громада — Очеретине, Орлівка, Первомайське, Нетайлове, Бердичі, Керамік, Новокалинове, Новопокровське, Новобахмутівка;
 • Костянтинівській громаді — Іванопілля, Миколаївка, Подільське;
 • Торецька громада — Нью-Йорк, Залізне, Петрівка, Нелепівка;
 • Мар'їнська громада — село Костянтинівка, Катеринівка, Єлизаветівка;
 • Лиманська громада — Ямпіль, Торське, Зарічне;
 • Миколаївська громада — Оріхуватка, Ніконорівка, Малинівка, Тихонівка, Васютенське, Рай-Олександрівка;
 • Часів Яр та Авдіївка.

Станом на 7 березня 2024 року в області, за даними заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігор Бойка, залишаються 41 125 дітей. Ці дані він озвучив на брифінгу.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram