"Ставили камери, щоб побачити, хто це робить". У мікрорайоні Кропивницького понад місяць знаходять мертвих котів

Ексклюзивно

У мікрорайоні Масляниківка Кропивницького знайшли мертвими двадцятьох вуличних і домашніх котів. Така ситуація триває з кінця червня. Місцеві жителі спочатку думали, що коти гинуть під колесами машин. Потім, щоб з’ясувати причину, поставили відеокамеру.

Про це Суспільному розповіла місцева жителька Анна Жуйван. Вона має запис за 26 червня. Тоді саме загинув і її кіт.

"Я не знаю, що за створіння заходять сюди і вже під сусідською хатою женуть кота на дерево. І вони його збили, і вже душили. Ми думали, що лисиці. Та ні, не лисиці".

Місцеві жителі помітили, що ці тварини з’являються, коли стемніє.

"Боїмося. Зараз закінчаться коти — тоді підуть діти. А взимку ще й темніє рано", — сказала Анна Жуйван.

За словами голови квартального комітету Людмили Берези, жителі декількох вулиць — Леоніда Бикова, Сугокліївська, Квіткова, Маріупольська, Шосейний провулок — почали телефонувати два тижні тому.

"Люди телефонують, телефонують, телефонують, кожен день по три-чотири людини. І я написала звернення до депутата міської ради. Депутат написав до міської ради".

Відповідь міської ради

Суспільне поцікавилося в міській раді, якою влада бачить розв'язання питання у разі, якщо це безпритульні собаки. Заступник міського голови Олександр Вергун розповів, що в місті діє програма регулювання чисельності безпритульних тварин. На неї з бюджету цього року виділили 400 тисяч гривень. Головна проблема, за його словами, полягає в тому, що немає охочих ловити тварин. Такі працівники мають бути на підприємстві "Універсал 2005".

"Звернулися й у центр зайнятості. Пообіцяли, що таких фахівців вони нам приведуть цілу армію, але пройшов місяць. На жаль, ніхто не хоче йти працювати відловлювачем. Будемо намагатися знайти, тому що варіантів інших немає".

Собаки, вовки чи шакали?

Мисливець з 60-річним стажем Юрій Пастух переглянув відео з камер спостереження й показав його мисливцям з інших областей. На його думку, на котів нападають не собаки, а дикі тварини.

"Було майже 150 коментарів. Одні говорять — шакали, другі говорять — вовки, треті — собако-вовки. Процентів 60-70, що це вовки. Повадки у них, як у вовків".

З березня 2022 року на Кіровоградщині через воєнний стан заборонили полювання. Відстрілювати диких тварин не можна, нагадав заступник голови обласної адміністрації Юрій Миколаєнко. Дозвіл на тимчасове відкриття полювання очікують у жовтні.

"Якщо будуть рекомендації відповідних міністерських служб, Держпродспоживслужби, ми будемо вимушені на деякий час восени відкрити сезон полювання. До обов’язків єгерської служби належать проведення відстрілу диких м’ясоїдних тварин, зокрема вовка, лисиці, здичавілих собак не у мисливський сезон протягом року. Це їхній обов’язок. Це передбачено законом про мисливське господарство і полювання".

Дикі тварини можуть бути носіями сказу (це смертельне захворювання) й переносити вірус на домашніх тварин. За даними речниці держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко, за пів року зафіксували 53 випадки сказу. У 2023 році за такий самий період — на 19 менше. Упродовж всього 2023 року було 100 випадків сказу — на 64 більше, якщо порівнювати з 2022 роком.

У жовтні 2023 року розклали вакцину від сказу на 10% угідь. На більшій частині Кіровоградщини зробити цього не змогли через заборону використання літаків під час воєнного стану.