На Кіровоградщині через спеку і посуху може знизитися врожайність зернових культур на 30%.
Такі прогнози керівниці обласного департаменту агропромислового розвитку Валерії Фурманової.
Директор Інституту сільського господарства Ігор Семеняка розповів, спека у цьому році вперше за період метеорологічних спостережень з 1906 року перевищила абсолютний максимум. 16 липня досягала 39 градусів. За 90 днів з 21 квітня дощ був один раз.
"У цьому році навіть для соняшника дуже складні погодні умови. Мінімізація ризиків: різні гібриди, різні строки сівби, різні технології".
В Інституті сільського господарства мають шість сортів сої селекції Інституту, 60 гібридів соняшника і 80 гібридів кукурудзи.
Фермер з села Дмитрівка на Кіровоградщині Олег Капітула хвилюється за врожай соняшника через цьогорічну спеку:
"Аби були нормальні погодні умови, аби були опади, то врожай був би гарний. Торік соняшник посіяли на площі 55 гектарів і зібрали по колу десь 3,5 тонни. Це було рентабельно".
Фермер Василь Даценко вирощує сою. Цьогоріч періоди цвітіння цієї культури та утворення плодів припали на посуху. Врятувати врожай можуть дощі, каже фермер:
"Нормального врожайного року вона по пояс повинна бути. Соя при достатній кількості опадів була рентабельна. Вирішили більше приділити їй уваги. Торік посіяли близько 100 гектарів, урожайність — до трьох тонн з гектара. Дивлячись на кількість бобів, яку вона нав’язала цьогоріч, думаю, в районі півтори тонни. Якщо пройдуть дощі найближчого тижня, то, можливо, більше".
Враховуючи те, що область споживає 10% зібраного, зниження врожайності не вплине на продовольчу безпеку області, говорить Валерія Фурманова.