Повітряні тривоги, відключення електрики, збій у роботі сервера. Як минула основана сесія мультитесту на Кіровоградщині

Повітряні тривоги, відключення електрики, збій у роботі сервера – так у Кіровоградській області минула основна сесія національного мультипредметного тесту. Вона тривала 18 днів. Саме через виявлені технічні помилки учасникам тестування, які складали його 18 травня, перезарахують бали з математики.

Про це Суспільному розповіла завідувачка центру оцінювання якості освіти Любов Корж.

До початку повномасштабного вторгнення зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти складали у паперовому вигляді й кожен предмет в окремий день. З 2022 року це комп’ютерне тестування. Учасники одразу після його завершення бачать свої результати.

Як відбувалось тестування

Цього року вступники складали три обов’язкових предмети – українську мову, математику та історію України. Торік було два. Четвертий предмет вибирали з-поміж біології, фізики, хімії, географії, української літератури, англійської, французької, німецької та іспанської мов. На виконання завдань мали чотири години та 20 хвилин перерви, сказала Любов Корж.

"Були тривоги. В один день у нас було п’ять тривог. Особливо багато тривог було у Світловодську. Вимкнення світла було – використовували генератори, підключали старлінки. Були збої у роботі сервера. Один випадок був, що учасниці викликали швидку допомогу. Багато було нестандартних ситуацій, але з усіх них знайшли вихід. Усі, хто брав участь в основній сесії, склали".

Яким має бути результат тестування, щоб мати право подавати документи на вступ до закладів вищої освіти

Для подачі документів на вступ до закладів вищої освіти учасники мають правильно виконати щонайменше 15% тестових завдань:

  • з 30 завдань з української мови максимально можна набрати 45 балів, мінімум – сім;
  • з 22 завдань з математики – 32 та п’ять;
  • з 30 завдань з історії України – 54 та вісім;
  • з 30 завдань з біології – 46 та сім;
  • з 20 завдань з фізики – 32 та п’ять;
  • з 30 завдань з хімії – 40 та шість;
  • з 32 завдань з іноземної мови – 32 та п’ять;
  • з 30 завдань з української літератури – 45 та сім;
  • з 30 завдань з географії – 46 та сім, відповідно.

Зі слів завідувачки центру оцінювання якості освіти, учасники, які не набрали мінімальної кількості балів хоча б з одного предмету, втрачають можливість взяти участь у цьогорічному конкурсі на вступ до закладів вищої освіти.

"Випускники минулих років можуть використати результати зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, мультипредметного тесту 2022 й 2023 років. Це якщо вони здавали у попередні роки. Але використати результат загалом, а не якийсь один предмет. Цього року поріг балів підняли – торік треба було виконати 10% завдань".

За даними Любові Корж, з 6684 учасників тестування на Кіровоградщині до пунктів не прийшли 395. Через виявлені технічні помилки учасникам тестування, які складали його 18 травня, перезарахують бали з математики. До 2 липня свої результати отримають всі учасники.

"Український центр оцінювання якості освіти виявив технічну помилку саме з предмету "математика". Технічна помилка – це збій сервера, внаслідок чого десь не зберігалися відповіді, десь, можливо, взагалі правильних відповідей серед запропонованих не було. Тому апеляційна комісія ухвалила рішення перерахувати бали з математики відповідно до схем нарахування".

Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться 1 липня. Для тих, хто з поважних причин не склав мультипредметний тест, з 11 по 19 липня відбудеться додаткова сесія.

Двохсотбальники з кропивницького ліцею

Одинадцятикласники кропивницького ліцею Марія Тарасова та Олександр Прибилов склали на максимальну кількість балів – 200 – по два тести з чотирьох. Марія – англійську та українську мови.

Зі слів дівчини, тестування затримували й переривали через повітряну тривогу.

"Були металошукачі, нас перевіряли на наявність телефонів і так далі. Під час складання, на жаль, було дві тривоги. Одна почалася ще до початку тестування. Ми спустилися в укриття, перебували там, за нами слідкували вчителі. У нас не було можливості скористатися телефоном, але наші інструктори були досить привітними й атмосфера була дружньою".

Олександр на 200 балів склав англійську мову та математику.

"Враження щодо завдань – доволі позитивні, складність доволі очікувана. Я очікував 200 балів, бо найбільш наполегливо готувався до математики та англійської. Завдання з математики були такі, як я очікував, з англійської здалися доволі легкими, оскільки я займався з репетитором і розв’язував набагато складніші тести".