"Впевнений, в України буде медаль". Кропивничанин Ярослав Ткач – про олімпійську ліцензію

Ексклюзивно

Кропивницький скелелаз Ярослав Ткач здобув ліцензію на участь в Олімпіаді у Парижі, яка розпочнеться 26 липня.

В коментарі Суспільному спортсмен сказав, що олімпійська ліценція – результат чотирирічної роботи, відколи стало відомо, що скелелазіння буде окремим олімпійським видом.

"Вже тоді ми почали підготовку з такою ціллю, що відібратися на ці змагання. Шанси є, ще є час підготуватися, зробити гарну базу. На Олімпійських іграх, впевнений, в України буде медаль".

Як Ярослав Ткач виборов ліцензію на Олімпіаду

На олімпійському кваліфікаційному відборі в угорському місті Будапешт 22 червня розігрували сім ліцензій у змаганнях на швидкість. Ярослав Ткач за сумою двох забігів посів шосте місце й першим серед скелелазів України здобув право виступати на Олімпіаді, розповів Суспільному тренер спортсмена Микола Побережець.

"Там була дуже жорстка боротьба у Будапешті. Після кваліфікації я розумів, що у деяких позиціях інші спортсмени не піднімуться вже вище й у нас гарантовано є ліцензія".

Зі слів тренера, з 24 червня Ярослав бере участь в Кубку Європи в австрійському Інсбруці, після чого їде на збори у Польщу, звідки вирушить за передолімпійські збори у Францію.

Олімпійські змагання скелелазів на швидкість відбудуться 6 та 8 серпня.

Хто такий Ярослав Ткач

• Ярослав Ткач – 22-річний скелелаз із Кропивницького.
  • 2022 року став бронзовим призером Всесвітніх ігор.
  • У 2018, 2019 та 2020 роках став володарем Кубка України зі скелелазіння.
  • 2021 року здобув два срібла на етапах Кубках Європи зі скелелазіння на швидкість.
  • У червні 2023 року став третім на чемпіонаті світу зі скелелазіння серед військовослужбовців у Словенії, а у вересні виграв фінал Кубка Європи в Італії.
  • 2024 року оновив встановлений ним же національний рекорд зі швидкості.