У застосунку "Резерв+" з'явився QR-код. Кропивничанин не міг перевірити свої облікові дані

Місяць тому міністерство оборони України запустило мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. З 18 червня у застосунку з’явився QR-код, за яким представники перевіряючих установ, зокрема, ТЦК, поліції й прикордонслужби можуть перевірити чинність документів військовозобов’язаних. Кропивничанин Владислав Лєщук не зміг перевірити свій військово-обліковий документ у застосунку "Резерв+".

Суспільному розповів, протягом дня, через перевантаженість системи, QR-код не згенерувався. Протягом дня на його телефоні у застосунку "Резерв+" було повідомлення: "Отримуємо інформацію з реєстру, зачекайте, будь ласка".

"Зараз вся Україна оновлюється, звісно система не витримує такої кількості, бо всім же цікаво – з’явився цей штрихкод чи ні. Думаю система буде працювати через один-два дні. Поки оновиться, поки помилки виправлять".

Сказав, має паперовий витяг.

"Окремо прийшов у ЦНАП і взяв витяг, і зареєструвався в "Резерв+". Ще ні разу мене не зупиняли, і не вимагали показати свої дані. Так що де воно знадобиться, я ще не знаю".

У Кропивницькому центрі надання адміністративних послуг військовозобов’язані при оновленні облікових даних отримують витяг з єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з унікальним номером, розповіла керівниця управління департаменту центру адмінпослуг Ольга Шкода.

"Витяг, який виданий в ЦНАПі, не містить QR-кода, він містить печатку і підпис адміністратора, який видав витяг. У цьому витягу міститься інформація про військовозобов’язаного, особисті дані, а також, найважливіше, номер запису в єдиному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів".

Розповіла, закон про мобілізацію передбачає три варіанти звернень військовозобов’язаних для оновлення облікових даних.

"Один з них – це звернення до ТЦК, другий – до ЦНАПу, через адміністратора, третій – скачавши мобільний додаток "Резерв+"

Електронний військово-обліковий документ у застосунку "Резерв+" рівноцінний паперовому, пояснила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

"Не потрібно отримувати додаткове програмне забезпечення, зчитувачі, достатньо, щоб перевіряючи завантажили собі "Резерв+" на телефон, навели функцію "сканувати QR-код" і побачили повну інформацію по людині. Всі перевіряючи органи отримали роз’яснення від міністерства оборони. Ми повідомили і міністерство внутрішніх справ, нацполіцію, прикордонну службу, щоб всі були мали технічну можливість, просканувати всі QR-коди і надати дозвіл людині скористатися електронним військово-обліковим документом".

Коли військово-обліковий документ завантажений, є можливість побачити, які дані людини є в реєстрі.

"Фактично, строк життя оновлення цих даних він максимально короткий –тому, що в момент, коли людина завантажує військовий обліковий документ, вона бачить найсвіжіші, найактуальніші дані, які знаходяться по ній в "Оберезі".

До 16 липня військовозобов'язані, повинні оновити свої дані: телефон, пошту і фактичне місце проживання.

"Коли ви в за стосунку оновлюєте ці дані, залишається мітка часу, дані складаються в "Оберіг". Що стосується оновлення даних військового обліку звичайних, наприклад, місця реєстрації, знявся з одного місця реєстрації, був прийнятий в інше, поставлений на облік в інше місце реєстрації, повинен мати цю інформацію в "Оберезі". Цю інформацію зараз вносить працівник ТСК СП, ми будемо її автоматизувати і вносити в реєстри, тому слідкуйте за анонсами. Як тільки ми будемо отримувати цю інформацію в автоматичному режимі, будемо одразу повідомляти людині".

Можна виправити свої дані онлайн, без візиту до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

"Наприклад, військовослужбовець перебуває в лавах ЗСУ і так вийшло, що оператор ТЦК і СП не оновив його дані. Військовий може про це повідомити через застосунок, надати цей запит і ми його автоматично оновимо і знімемо його з військового обліку. І така ж ситуація з виправленням інших даних – наприклад, податковим кодом".

За словами, заступниці міністра оборони, якщо людина завантажила собі електронний документ з QR-кодом, він, згідно з законодавством України, рівноцінний паперовому документу.

Нагадала, що військовозобов'язані оновити свої облікові дані мають до 16 липня. Відповідальність за порушення – штраф – від 17 до 25 з половиною тисяч гривень. 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію.