Можна обійняти та погладити: у Кропивницькому дітям для психологічної підтримки пропонують котячу терапію

У Кропивницькому дітям пропонують спілкуватися з котами й у такий спосіб знімати стрес і покращити настрій. Спілкування з тваринами (анімалотерапія) — це вид психологічної реабілітації. Діти граються з котами, обнімають їх, малюють та спілкуються з психологинями. Заняття організували в кав'ярні, де живуть коти.

Про це розповіла Суспільному наставниця проєкту "Happy children" ("Щасливі діти") Альона Павловська. Вона працює з дітьми понад 13 років.

У проєкті беруть участь діти з багатодітних родин, малозабезпечені, сироти, позбавлені батьківського піклування, діти військових, а також чиї батьки загинули. До котячої терапії залучили дітей з центру соціально-психологічної реабілітації у Кропивницькому.

"Тваринки мають терапевтичний ефект. Вони розвантажують дітей. Діти отримують експрес-емоції, граються, гладять їх і намагаються знизити рівень тривожності. Тому що зараз всі діти перебувають у тривозі, стресі".
Котяча терапія в Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Коти допомагають знімати стрес. Суспільне Кропивницький

На кототерапію привели дітей з центру соціально-психологічної реабілітації. Суспільне Кропивницький

Діти також малювали котів. Суспільне Кропивницький

Заняття безплатне, триває годину. На нього привели восьмеро дітей віком від 5 до 10 років. Дітей виховують у центрі тимчасово, доки рідні батьки не створять для них умов або не знайдуть прийомну родину. Тому їхніх облич не показують, сказала вихователька Тетяна Олійник.

"Діти перебувають у нас тимчасово, до дев’яти місяців. Там дуже складні умови, і у всіх дітей вони різні. Ці діти взагалі потребують ніжності, любові, ласки, яку вони не отримували у сім’ї. Тому такий контакт з такими тваринками — це дуже позитивний похід".
Один з учасників кототерапії. Суспільне Кропивницький

Це також учасник заняття з кототерапії. Суспільне Кропивницький

Усього в кафе живуть 15 котів. Суспільне Кропивницький

Котяча кав'ярня в Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Кіт на біговому колесі. Суспільне Кропивницький

Перед поїздкою перевірили медичні довідки, чи немає у дітей алергії, розповіла вихователька.

"Діти приїздять до нас через медичний кабінет. Ми все про їх хвороби знаємо, вони отримують різні ліки, кому потрібно. Але сьогодні таких дітей, у кого алергія, у нас немає".

У котячій кав’ярні живе 15 котів восьми порід. Стежать, щоб заняття не шкодили тваринам, сказала працівниця Катерина Мікіньова.

"Хтось у нас врятований, хтось принесений. У всіх тварин є щеплення, паспорти. Періодично приходить ветеринар. У них є своя кімната. Якщо вони втомилися від людей, вони там відпочивають".
У дітей є медичні довідки, що вони не мають алергії на котів. Суспільне Кропивницький

Мешканці котячого кафе. Суспільне Кропивницький

Також мешканці котячої кав'ярні. Суспільне Кропивницький

Коти з котокафе. Суспільне Кропивницький

За словами Альони Павловської, заняття з тваринами триватимуть до серпня. Діти займатимуться терапією ще з конями та собаками.