Мережу академічних ліцеїв Кіровоградщини не затвердили – депутати не ухвалили рішення

Депутатам Кіровоградської області під час сесії обласної ради пропонували затвердити план формування мережі академічних ліцеїв. Відповідно до шкільної реформи, академічні ліцеї поглиблено навчатимуть старшокласників з 10 по 12 класи. Депутати рішення не ухвалили.

Про це з сесійної зали повідомив кореспондент Суспільного.

У Законі України "Про загальну середню освіту" в липні 2021 року вказали, до 1 вересня 2024 року обласні ради мають затвердити мережу академічних ліцеїв, розповіла Суспільному директорка департаменту освіти Ельза Лещенко.

Вона пояснила відмінності між теперішніми ліцеями та академічними. Зокрема, нині в ліцеї 11-річний термін навчання. Академічні будуть окремими закладами освіти, де навчатимуть старшокласників з 10 по 12 класи. Вони поглиблено вивчатимуть певний напрям і готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. У школах залишаться 1-9 класи.

До академічної мережі на сьогоднішній сесії департамент освіти запропонував включити 50 ліцеїв. "Депутати не проголосували, хоча освітня комісія розглядала питання всіх ліцеїв і запропонувала 74", – говорить Ельза Лещенко.

Депутати обласної ради двічі голосували за створення мережі академічних ліцеїв і не ухвалили рішення.

"Це означає те, що ми маємо подати пропозицію на Кабмін з кількістю запропонованих ліцеїв в нашій області, – пояснив голова постійної комісії облради з питань освіти Андрій Лісота. – З 1 вересня вони будуть з фінансуванням, але вже з нами ніхто мати справу не буде. Не подали пропозиції – значить Кіровоградській області не потрібна освіта".

Не голосувала за це рішення позафракційна депутатка Людмила Давиденко.

"Дайте нам, будь ласка, фінансову інформацію тих закладів, про які йде сьогодні мова. Що тут такого станеться, до 1 вересня можна всі ці питання ухвалити".

Голова обласної ради Юрій Дрозд вважає, наказ Міносвіти про те, щоб надати пропозиції до 1 вересня, виконають.

"У серпні ми проведемо сесію по питаннях, які не набрали сьогодні більшість. З 47 питань, які виносилися, розглянуто 42. П'ять питань не розглянуто. Тому ці п'ять питань ми перенесемо на серпень".