"Позбавляти незаконно": депутати колишньої ОПЗЖ у Кіровоградській облраді зберегли мандати

На 22 сесії Кіровоградської обласної ради розглянули питання призупинення повноважень депутатів від  колишньої політичної партії "Опозиційна платформа – за життя". З 36 присутніх депутатів 16 проголосували за, жодного проти, чотири утримались і 16 не голосували.

Про це повідомив кореспондент Суспільного з сесійної зали облради.

Депутатів від колишньої політичної партії "Опозиційна платформа – за життя" в облраді дев'ятеро, розповів ініціатор розгляду питання Олександр Горбунов.

"Ці люди ні разу не підтримали проукраїнські, продержавницькі позиції. Чи то звернення щодо заборони церкви московського патріархату, чи інших питань, які виникали. Це, по суті, доручення хлопців, які зараз воюють. Тільки 16 людей у залі підтримали це питання з необхідних 33".

Один з тих, хто утримався під час голосування, – голова обласної ради Юрій Дрозд.

"Більше політичне це питання, чим законне, тому що у конституції немає такого, що ми можемо позбавити мандату наших колег-депутатів. За них люди проголосували, вони мають електорат".

Фракція політичної партії "Опозиційна платформа – за життя" припинила свою діяльність в облраді у березні 22 року. Її члени стали позафракційними.

Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії у вересні 22 року, її пов’язували з Росією. Колишній голова фракції в Кіровоградській облраді Андрій Тесленко говорить, облрада не має повноважень припинити повноваження депутатів місцевих рад та процитував законодавство:

"Повноваження депутата можуть припинятися достроково за рішенням ради тільки у зв’язку із вироком суду, яким депутата засуджено до позбавлення волі. За особистою заявою депутата про складання ним депутатських повноважень. У зв'язку з несплатою аліментів на утримання дитини. Відсутні такі підстави припинення повноважень депутата".

Олександр Горбунов сказав, винесе це питання повторно на розгляд депутатів облради на наступній сесії, яка відбудеться у серпні.