"Гвардія наступу. Самовидець". У Кропивницькому презентували воєнно-історичний роман

У Кропивницькому презентували воєнно-історичний роман "Гвардія наступу. Самовидець". Зустріч відбулася в Донецькому державному університеті внутрішніх справ. Автор — військовий Нацгвардії Тимур Нагалевський. У романі реальні історії військових, які виборюють незалежність України, з бригад "Гвардії наступу".

Про це автор розповів Суспільному. Він сам — військовослужбовець бригади "Буревій". За його словами, більшість героїв книги мали досвід участі у бойових діях з 2014 року. Ідея створення роману належить міністрові внутрішніх справ України Ігорю Клименку.

"У мене великий досвід написання різних текстів, промов, статей, оповідань, а досвіду щодо таких великих літературних творів не було. Але мені було цікаво. Вони сказали, що потрібна військова людина, яка б могла піти в ці бригади й спілкуватись, як військовий з військовим. Щоб твір був ніби, як з середини взятий", — розповів Тимур Нагалевський.

Сюжет книги охоплює 2022 рік і акцентує на обороні Києва. Обираючи історії, Тимур Нагалевський керувався двома критеріями.

"По-перше, це якась моя суб’єктивна оцінка, наскільки історія підходила і мене особисто вразила. А по-друге, по бригадах дивились, щоб вони представляли рівномірно сили безпеки оборони".
Презентація книги Тимура Нагалевського в Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Книга проілюстрована роботами Дар'ї Копійки. На них зображені закодовані історії бійців “Гвардії наступу”, з якими спілкувалася фотохудожниця.

Один з героїв роману — Богдан Назаренко. За словами самого військового, його мобілізували у березні 2022 року.

"В автобусі сказали, що ти будеш служити в Національній гвардії. І так сталось, що коли прийняли рішення про створення "Спартан", то я став повноцінним членом "Спартан".

За словами автора, книги не передбачені для продажу. Тисячу примірників розподілять порівну між бібліотеками у закладах освіти міністерства внутрішніх справ, дитячих та юнацьких бібліотеках міністерства культури. У планах військового — написати продовження роману про події 2023 та 2024 років.