У Кропивницькому безкоштовно навчають керувати дронами. Обладнання для занять – це пульт, окуляри та ноутбук. Запрошують на такі уроки дорослих і дітей.

Про це Суспільному розповів Владислав Міщенко – ініціатор занять та керівник підприємства, що виробляє дрони.

Безкоштовні заняття організували у громадському хабі "Простір Хоробрих". Назвали курс "Дронарня".

"Ідея утворення цього куточка виникла разом з благодійним фондом Святослава Хороброго. У воєнний час, як ми з’ясували, дуже великий попит на пілотів FPV-дронів. Наші вироби допомагають боронитися від російської навали".
Безкоштовні заняття влаштували у громадському хабі "Простір Хоробрих".

Такі заняття корисні і для підлітків, і для дорослих, вважає Владислав Міщенко. Це можливість опанувати навички керування дроном і надалі пов’язати з цим професію.

"Можна безкоштовно прийти, спробувати, навчитися, з’ясувати чи зможе людина це зробити, чи ні. Тому що купувати самостійно речі для управління і самі дрони – це дорого вартує. Я підтримую ідею, що такі курси потрібно впроваджувати у школах. Ми обов’язково переможемо і в звичайний, мирний час нам будуть потрібні люди, які вміють керувати дронами. Бо ці навички знадобляться не тільки для бойових дій, а й в агросекторі".
На уроки запрошують дорослих і дітей.

Вчать пілотувати дрон у реальному часі, розповів інженер Олександр.

"У нас тут є ноутбук, пульт і окуляри з симулятором. Треба навчитись не розбивати їх та розуміти, як орієнтуватися з ним в просторі. Маємо представляти, що ми на борту, дрон крутиться і як на це все реагувати".

13-річний кропивничанин Акбар навчався оглядати за допомогою дрона місцевість.

"Мої завдання – політати, зрозуміти механіку дрона. Це – відчуття вільного польоту, особливо в окулярах відчувається, як в реальному житті".
13-річний кропивничанин Акбар навчався оглядати за допомогою дрона місцевість.

На заняттях знайомлять з різними типами дронів, каже Олександр.

"Це – десятидюймовий дрон, тому треба розуміти, як керувати камерою, бо багато пілотів плутаються і дехто досить довго звикає до його кермування. Тому стимулятор є досить важливим для першочергового навчання. Ще у нас є дрон призначений для аерофотозйомки. У якості корисного навантаження у нього камера. Він вигідніший за квадрокоптери тим, що досить довго висить у повітрі".

Заняття влаштовують щонеділі. Урок триває дві години. Одночасно може бути восьмеро людей.