На ринку у Кропивницькому будують торговельний павільйон. Прохід майже наполовину загороджений

Ексклюзивно

Прохід на ринок "Центральний" у Кропивницькому майже наполовину загороджений будівельним парканом. За ним будують торговельний павільйон. Будівництво відбувається з порушеннями вимог пожежної безпеки, вважає завідувач ринку Олександр Бойко. З цього приводу звертався в міську раду та службу з надзвичайних ситуацій. Суспільне дізнавалось, що там відповіли.

Будівництво загороджує прохід на ринок й заважатиме евакуації людей, вважає Олександр Бойко. На ринку, за його інформацією, працюють 400 підприємців.

"Від капітальної будівлі прохід має бути три метри, наразі він метр двадцять. Тобто це вже порушення. Ми зверталися в ДСНС, але вони зараз обмежені у здійсненні перевірок. Це приватна власність забудовника, ми не маємо механізмів впливу на нього. Зверталися у міську раду, вони надали нам відповідь, що ця земля перебуває у приватній власності".
План проходів на ринок та евакуації у випадку надзвичайних ситуацій.

Завідувач ринку показав відповідь від служби з надзвичайних ситуацій в області від 12 грудня 2023 року. В ньому йдеться про результати огляду.

"Оглядом встановлено, що біля одного з входів на територію ринку встановлено металеву огорожу, чим зменшено ширину пішохідних проходів. Направлено запит Кропивницькій міській раді щодо замовника можливого будівництва, класу наслідків (відповідальності), площі забудови та ступеню вогнестійкості запроєктованої будівлі".

Зі слів завідувача ринку, хто забудовник, він не знає.

Відповідь від ДСНС з результатами огляду входу на ринок.

Будівництво на вході в ринок триває з листопада 2023 року, паркан заважає руху, сказали Суспільному підприємці Наталія Власенко та Руслан Лоїк.

Чому не можуть перевірити безпечність забудови

Перевірити безпечність забудови на вході у ринок не можуть через постанову уряду, яка призупиняє проведення планових та позапланових заходів державного нагляду на період воєнного стану, сказав заступник начальника управління служби з надзвичайних ситуацій в області Василь Штогрін.

"Крім того, згідно з Кодексом цивільного захисту України ДСНС не вповноважене здійснювати нагляд за об’єктами категорії складності СС1. Як ми з’ясували під час розгляду даного звернення через єдину систему будівництва, даний об’єкт має категорію СС1, тобто незначні наслідки".
Паркан на вході в ринок "Центральний".

Хто має контролювати пожежну безпеку на будівництві павільйону

Зі слів Василя Штогріна, нагляд за пожежною безпекою на об’єктах цієї категорії покладений на органи місцевого самоврядування, зокрема на міське управління архітектурно-будівельного контролю. У разі порушення правил пожежної безпеки передбачені штрафи – від 1700 до 5100 гривень.

Заступниця начальника міського управління архітектурно-будівельного контролю Олена Костікова сказала, що проєкт реконструкції будівель на вході в ринок відповідає будівельним нормам.

"Виготовлений робочий проєкт на реконструкцію будівель виконаний з дотриманням державних будівельних норм, зокрема й норм щодо дотримання протипожежного відсіку, який має бути дотримано. Для того, щоб визначити, чи наявні порушення під час саме виконання будівельних робіт, необхідно провести позапланову перевірку. Однак на період дії воєнного стану, згідно з постановою Кабміну, заборонене проведення державних перевірок, нагляду, контролю".

Щодо скарги керівництва та підприємців ринку "Центральний" про загороджений наполовину прохід відповіла так.

"Назвати зараз в метрах дану відстань я не можу. Скажу одне – вона врахована проєктувальником при проєктуванні даного об’єкта будівництва, тобто він врахував і вогнестійкість об’єктів, які розташовані поряд".

Назвати забудовника, який будує торговельний павільйон на вході у ринок, сказала, не може, бо не має дозволу від нього на розголошення персональних даних. Інформації на паркані про будівництво та його власника немає. Суспільне озвучить позицію забудовника, як тільки зможемо з ним поспілкуватись.