Пожежу на кропивницькому сміттєзвалищі гасили 32 години. Які наслідки для людей та довкілля

У Кропивницькому 32 години гасили пожежу на міському сміттєзвалищі в мікрорайоні Завадівка. Повідомлення про пожежу отримали о 7:30 26 травня, загасили пожежу о 16:37 27-го. Суспільне дізнавалось, які наслідки пожежі для людей та довкілля.

Речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак сказала, що тліло сміття на площі близько 250 квадратних метрів. Травмованих та загиблих внаслідок пожежі немає, причину встановлюють.

"О 9:10 26 травня пожежу вдалося локалізувати, але ускладнювали гасіння цієї пожежі сильні пориви вітру. 27 травня тліло сміття окремими осередками на площі, орієнтовно, 150 квадратних метрів".

Пожежа сталась на території, яку не використовують понад вісім років, розповіла речниця підприємства "Екостайл" Галина Богомаз-Кулик. Підприємство орендує територію сміттєзвалища та надає послугу з вивезення й захоронення побутового сміття у Кропивницькому.

"За попередніми даними служби безпеки нашого підприємства, причиною загорання вважають підпал. Загальна площа сміттєзвалища – 18 гектарів, та частина, на якій захоронюють сміття, згідно з вимогами – чотири гектари. Решта звалища оброблена згідно з нормами. Там захоронені відходи. Самозаймання сміття – малоймовірне, бо що у нас є дегазаційна установка".

Зі слів речниці "Екостайлу", щодо підпалу звертатимуться в поліцію.

Пожежу на сміттєзвалищі гасили 32 години. ДСНС у Кіровоградській області

Що розповіли місцеві жителі

Кропивничанка Зінаїда Войцеховська 26 травня бачила дим з місця пожежі.

"Побачила, що горить, дим чорний. Останнім часом не горіло, бо сортувальна стрічка там робила, а це, кажуть, поламалось".

Через дим від пожежі зачиняли вікна й не виходили на вулицю, розповіли жителька мікрорайону Завадівка Анастасія Терещенко.

"Закривали вікна, на пожежу ми не дивились. Сморід був, але туди не хотіли йти. Воно яром все йшло, не дуже гарно було. Зранку вже я не чула".

Про наслідки пожежі для людей та довкілля

За словами завідувачки санітарно-гігієнічної лабораторії обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлани Голдіної, показники якості повітря у місті вимірюють двічі на день.

"Визначаємо наступні показники: пил, сажа, сірчистий ангідрид, азоту діоксид, вуглецю оксид, формальдегід. Сьогодні (27 травня – ред.) перевищень за даними показниками не виявили".
Визначення показників якості повітря на площі Героїв Майдану у Кропивницькому.

Наслідки пожежі – забруднення атмосфери й ґрунту, сказав кандидат сільськогосподарських наук Микола Ковальов.

"Забруднення атмосфери, гідросфери й ґрунту. Передусім слід розібратися, що саме там горіло. Папір, картон – це чадний газ. Якщо горіли певні види пластику, крім ПЕТ-пляшок, бо їх збирають окремо – там вся таблиця Менделеєва. Пожежники гасять водою, тому великий об’єм води з продуктами горіння потрапляє в грунт. Будь-яке горіння локально може впливати і на комах, і на рослини, і на птахів".