"Людина часто не знає, що є носієм вірусної інфекції". У Кропивницькому медиків щеплять від гепатиту B

У Кропивницькому медиків щеплять від гепатиту B – захворювання печінки, викликаного вірусною інфекцією. Вакцинація добровільна й безплатна. 24 травня вакцинували працівників обласного лабораторного центру.

Для медиків ризик інфікування підвищений, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Протипоказання для щеплення – онкологічні захворювання, гострі респіраторні вірусні інфекції з підвищенням температури понад 38 градусів та ослаблена імунна система. Вакцину отримали від міністерства охорони здоров’я України.

"Область отримала майже вісім тисяч доз вакцини як гуманітарну допомогу. Це корейська вакцина "Euvax", для щеплення саме медичних працівників. Вакцину розподілили за заявками для усіх закладів охорони здоров’я Кіровоградської області. Медичні працівники, особливо під час воєнного стану – в групі ризику. Ми постійно маємо контакт з кров’ю, а вірусний гепатит В – саме та інфекція, яка передається через кров та інші біологічні рідини людського організму".
Вакцина від гепатиту B.

Зі слів санлікарки, людина часто не знає, що є носієм вірусної інфекції. Це з’ясовується після появи відповідних симптомів. Тому важливо запобігти захворюванню, наслідком якого може стати рак чи цироз печінки. Щеплення від гепатиту B, згідно з національним календарем щеплень, є обов’язковим та безплатним для дітей першого року життя. Дорослі ж можуть вакцинуватися в будь-якому віці, купивши вакцину.

"Торік в Україні виявили 1391 випадок хронічного вірусного гепатиту В. Це на 55% більше ніж роком раніше. Що стосується Кіровоградської області – то 2023 року ми мали 58 випадків хронічного вірусного гепатиту B, що на 12 % більше ніж 2022-го. За чотири місяці цього року в області маємо 13 випадків лабораторно підтвердженого вірусного гепатиту".

За інформацією Надії Оперчук, за день щепили 80 працівників. Після вакцинації людина отримує імунітет проти вірусу гепатиту B на десять років.

Лікарка вірусологічної лабораторії Світлана Сошко працює в лабцентрі близько 20 років. З її слів, вакцинувалась, бо розуміє, що перебуває в групі ризику.

"Хоча ми в роботі й використовуємо засоби індивідуального захисту, працюємо захищені, все ж треба вакцинуватись".

Перед вакцинацією заповнювали добровільну згоду та спілкувались із сімейною лікаркою Анастасією Малащицькою.

"Дізнаємось інформацію про попереднє щеплення – чи було воно, чи це вже ревакцинація. За наявності хронічних захворювань чи алергічних реакцій, ми дізнаємось, чи можна саме зараз вакцинуватись людині".

Працівник обласного лабораторного центру Віталій Юрченко від гепатиту B вакцинувався вперше.

"Вакцинуюсь від різних хвороб. Про своє здоров’я слід турбуватись".