Алергічні хвороби "молодшають". На Кіровоградщині почастішали випадки сезонної алергії серед дітей

Ексклюзивно

У Кіровоградській області алергічні хвороби стали виявляти у менших дітей ніж це було у минулі роки, почастішали випадки сезонної алергії. Батькам радять не зволікати та якомога раніше звертатись до лікаря.

Експертка з питань дитячої алергології з Кропивницького Людмила Трочинська розповіла Суспільному пояснила, що сезонна алергія має назву поліноз. Полін – це пилок, організм реагує на нього, бо він містить білок, який може викликати алергію. Лікарі, зі слів експертки, визначають три хвилі полінозу.

"Полінація дерев – вона ще закінчується. Зараз ми вступили у другу хвилю полінозу – трав злакових. Пух тополі не є алергеном, він більше переносник. Та він і сам подразнює слизові оболонки. Як вата абсорбує на себе всі алергени, шкідливі речовини".

Третя хвиля – цвітіння бур’янів, до яких належить амброзія.

Експертка з питань дитячої алергології з Кропивницького Людмила Трочинська.

Алергічні хвороби "молодшають", сказала експертка.

"На жаль, до нас пізно звертаються. Як правило, батьки звертаються до нас на третій рік, іноді на п’ятий-восьмий. Ми зараз перебуваємо у стані епідемії алергії. Це дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. Бронхіальну астму ми не діагностували раніше дітям до трьох років, п’ятирічним. Нині ж є діти до року. Статистика бронхіальної астми в Україні – 5,5 випадків на десять тисяч дітей.

Експертка рекомендує дотримуватись таких правил: прийшовши з вулиці, слід прийняти душ, промити ніс та одягти чистий одяг. Тим, у кого є алергія, за її словами, потрібно обмежити перебування на вулиці у сонячну й вітряну погоду, закривати вікна та регулярно витирати пил на меблях та підлозі у квартирі чи будинку.

Лікування алергії у соляній кімнаті

Кропивничанка Олена Ревва лікує свою восьмирічну доньку Дар’ю від проявів алергії у соляній кімнаті, що у центрі реабілітації дітей з інвалідністю. Напад симптомів алергії, зі слів дівчини, посилився вночі.

"У мене спочатку починається сильний кашель, потім, коли я сплю, мені стає важко дихати".
Дар’я Ревва у соляній кімнаті в центрі реабілітації дітей з інвалідністю.

Жінка вважає, що у доньки алергія на пух тополь.

"Зараз він активно літає містом. Десь у 6,5 років ми зіштовхнулись уперше з такою проблемою. Думали, що це бронхіт, а виявилось, що це алергічна реакція. Триває це десь тижні два. Потім – період ремісії, нічого немає".

Лікарка-педіатр Лариса Чупріна тим, у кого алергія, радить проходити чотири курси лікування у соляній кімнаті на рік.

"Перше – 15 хвилин, потім 30, 45 і до години. На курс лікування від алергії 10-20 курсів треба пройти".

Соляна кімната центрі реабілітації дітей з інвалідністю призначена лише для дітей, які перебувають на обліку в центрі. Вони можуть відвідувати її безплатно, розповіла директорка Лілія Місюня. Усі відвідування, сказала – за призначенням лікаря.