"Це код гідних людей, код переможців". У Кропивницькому влаштували руханку у вишиванках

У Кропивницькому у Всесвітній день вишиванки учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату влаштували руханку у вишиванках. Організували її перед початком занять. Участь в акції взяли півтори сотні дітей.

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора ліцею Неля Мазур.

"Така руханка виконується раз в рік. Вона налаштувала не лише на позитив, а й на наші українські цінності, на те, що українська вишиванка – це код нації, це код гідних людей, код переможців. Саме наші учні – це майбутнє України, які будуть її гордо носити на собі".
Учні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату.

Неля Мазур у Всесвітній день вишиванки одягла вишиту сорочку ручної роботи.

"Вона дуже цінна для мене, тому що я відчуваю, що її вишивали не професійні вишивальниці, а мої колеги з любов’ю, з вірою в те, що вона обов’язково буде нам приносити удачу і задоволення. Вона зроблена в різних техніках: і мереживна, і вишивана".
Виконувачка обов’язків директора Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату Неля Мазур.

Шестикласниця Анна-Марія Клоц вбрана у вишиванку, яку їй вишила майстриня з Івано-Франківська.

"Ця вишиванка мені дуже подобається, на ній багато різних візерунків, квітів, вона наповнює мене духом українки".

Не тільки в цей день чи державні свята вдягає український традиційний одяг – вишиті сорочки та плаття, сказала заступниця голови обласної військової адміністації Катерина Колтунова.

"Сьогодні вирішила вдягти щось сучасне для того, щоб показати, що ми продовжуємо плекати традиції і зберігати автентичні техніки, автентичні крої. Це абсолютно сучасна вишивка, називається кафтан, тут збережені автентичні техніки, його можна і з сукнею носити, і як накидку, як пальто".
Заступниця голови ОВА Катерина Колтунова.

Українська вишити сорочка – це національний оберіг. Українці носили її і в будні, і у свята, розповіла етнологиня Світлана Проскурова.

"Це не просто елемент етнічної культури, народного одягу, це елемент національної культури, це національний символ. Відомий український етнограф Олекса Воропай у своєму розділі "народне вбрання" ставить в один ряд українську сорочку, вишиванку з українською мовою, з українською історією з рештою елементів української культури. Це абсолютно правильно і в цьому наша сила".

Що відомо

Всесвітній День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Святкування започаткувала у 2006 році студентка історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк. Вона запропонувала обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку долучились декілька десятків студентів та викладачів факультету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. Почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.