"Чекаємо". У Кропивницькому молилися за полонених й бігли на підтримку ЗСУ

Доповнено

20 квітня у Кропивницькому відбулася акція "Чекаємо" на підтримку зниклих та полонених українських військових.

Акцію організувала громадська організація "Полігон 56 Бердянськ", яка займається допомогою та супроводом родин полонених військовослужбовців. Зробили це, щоб підтримати тих, хто чекає рідних з війни, розповіла Суспільному співорганізаторка Ірина Воронова.

Розпочали з панахиди за загиблими та молитви за дійсних військовослужбовців, безвісти зниклих та полонених бійців біля "Меморіалу Слави" на території комплексу "Фортечні вали", які провів військовий капелан Нацгвардії Ігор Борисочкін.

"Молимось, надаємо свою любов один одному, підтримку, підставляємо своє плече".
Панахида та молебень в рамках акції "Чекаємо", Кропивницький, 20 квітня 2024 року.

Після — охочі взяли участь у забігу вулицями міста до площі Героїв Майдану. За підрахунками Суспільного, бігти зголосилися 25 кропивничан.

Кропивничанка Олександра Морозова чекає з полону друга Богдана. З її слів, бігла на підтримку всіх полонених, зниклих безвісти й тих, хто на них чекає.

"Передусім це підтримка рідних, дружин, батьків, дітей. Наша сила – в єдності, тому треба робити все, щоб нагадувати Україні й тим, хто забув, що в нас йде війна. Нагадувати всьому світу, що хлопці в полоні й за них треба боротися".

Пробіг має благодійну мету, сказала Ірина Воронова.

"Бігти й показувати людям, що в Україні йде війна, що потрібно підтримувати наших військових. Будуть стояти скриньки хлопцям 56-ї бригади на коптери".
Забіг в рамках акції "Чекаємо", Кропивницький, 20 квітня 2024 року.

На площі Героїв Майдану зібрались рідні й друзі військових з Кропивницького, Миколаєва, Києва та Одеси. Тримали синьо-жовті прапори й фотографії бійців.

Акція "Чекаємо" на площі Героїв Майдану у Кропивницькому, 20 квітня 2024 року.

Такі акції допомагають підтримувати людей під час війни, вважає кропивничанин Олександр Чорний. Зі слів чоловіка, він отримав поранення на фронті в той день, коли зник його син. Півтора року його вважають зниклим безвісти.

"Це сталося біля Пісків Донецької області. Дев’ятеро людей пішли в розвідку, ніхто не повернувся. Звичайно, чекаємо. Я тоді служив у 57-ій бригаді, а 56-ту ми постійно міняли. Ті, хто йдуть у розвідку, рідко повертаються у повному складі. А 56-ту бригаду тоді, той 21-й батальйон, накрили – живих, казали, менш як 50 людей лишилось з 400. Увесь батальйон майже поліг".
Олександр Чорний.

За підрахунками співорганізаторки Наталії Корженко, до акції на площі долучились майже дві сотні людей.