Кропивничани вибороли десять нагород європейської першості з бразильського джиу-джитсу

Кропивницькі джитсери на першості Європи в Румунії. Фото: Facebook Євгена Скирди

Джитсери з Кропивницького вибороли чотири золоті, дві срібні й чотири бронзові медалі в усіх чемпіонату Європи, який відбувся в румунському місті Пітешті 4-7 квітня.

Під час європейської першості змагались спортсмени трьох вікових категорій – до 16, 18 та 21 року з 25 країн, розповів Суспільному тренер кропивничан Євген Скирда. Кіровоградщину у складі збірної України представляли 11 джитсерів.

Першими кращих визначали у віковій категорії до 18 років. В активі кропивничан – два чемпіонства, срібло й бронза.

У віковій категорії до 21 року змагались 113 джитсерів. Підопічні Євгена Скирди вибороли три нагороди.

Олександр Олійник став чемпіоном Європи у ваговій категорії до 69 кілограмів, перемігши у фіналі грека Андреаса Нотараса. Бронзові медалі – в угорця Аттіли Увегеса та представника Ізраїлю Рона Фрідмана. Усього у цій ваговій категорії змагались 19 спортсменів.

Бронзові нагороди європейської першості вибороли Анастасія Гнідко та Богдан Аніканов.

Анастасія змагалась у ваговій категорії до 63 кілограм, розділивши бронзу з румункою Марією Денізою Фераріу. Золото з-поміж восьми спортсменок виборола ізраїльтянка Мая Бегар, срібло – у представниці Ізраілю Ноги Решеф.

Богдан у ваговій категорії до 62 кілограмів розділив бронзу з греком Ніколаосом Контокостасом. Кращім з-поміж 14 джитсерів став інший представник України, іванофранківець Іван Вітенко, срібло – у хорвата Беньяміна Надаревича.

Зліва направо: Богдан Аніканов, Олександр Олійник, Анастасія Гнідко. Фото: Facebook Євгена Скирди

Завершували чемпіонат Європи змагання наймолодших. У віковій категорії до 16 років, в якій змагались 463 спортсменів та спортсменок, кропивничани вибороли три медалі.

Чемпіоном Європи у ваговій категорії до 69 кілограмів, в якій змагались 11 джитсерів, став Костянтин Живанов. У фіналі він переміг француза Кіліана Планке. Бронза – в Андреаса Баздекіса з Греції та Ізраеля Авіва Ханії з Ізраїлю.

Віцечемпіонкою Європи у ваговій категорії до 57 кілограмів стала Марія Ярова. У фіналі вихованка кропивницького спортклубу "Борець" поступилась партнерці по збірній, Марії Полторак з Кривого Рогу. Бронза – у представниці Греції Фотейні Дімакі та ізраїльської джитсерки Лії Шалев. Усього у цій ваговій категорії змагались 12 дівчат.

Бронзовим призером першості у ваговій категорії понад 77 кілограмів, з-поміж семи джитсерів, став Оскар Моленда. Крім нього, бронзову медаль отримав представник Румунії Антоніо Іоніца. Чемпіонство виборов угорець Левенте Сабо, срібло – в українця з Кривого Рогу Тиграна Бурмістрова.

За підсумками змагань в усіх вікових та вагових категоріях збірна України посіла третє місце. В активі українців 17 золотих, 14 срібних та 18 бронзових нагород. Виграли медальний залік греки, в активі яких 18 золотих, дев’ять срібних та 29 бронзових нагород. Другі – господарі змагань, які випередили українців за кількістю срібних (18) та бронзових (29) медалей.

Усі результати опублікували на сайті міжнародної федерації джиу-джитсу.