Перейти до основного змісту

На Кіровоградщині є можливість безплатно встановлювати штучні суглоби. Алгоритм дій

. Колаж: Суспільне Кропивницький

У жителів Кіровоградської області, які потребують встановлення штучних суглобів, є можливість отримати суглоб та відповідну операцію безплатно. В середньому в регіоні щодня відбувається одна операція.

Директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко під час брифінгу розповів, що 2022 року на Кіровоградщині відбулось 280 операції зі встановлення штучних суглобів, більш ніж половина з яких були безплатними.

"Держава це фінансує окремо, закуповують суглоби централізовано через держпідприємство "Медичні закупівлі", відповідно до замовлень з територій. Заклади, які не замовляли суглоби, просили у пацієнтів гроші, щоб їх купувати, а оперували за пакетом, законтрактованим із Національною службою здоров’я. Так не має бути, бо держава має ресурс, щоб забезпечити лікарні штучними суглобами".

Нині, зі слів Олега Рибальченка, в області формують потребу на наступний рік, актуалізують реєстр тих, кому потрібна подібна операція.

"В реєстрі нині близько 500 людей. Але кількість може змінитись через міграцію. Щоб дати про себе знати, слід звернутись до травматолога за місцем проживання, встановити медичні показання. Сам реєстр формують на рівні обласної лікарні".

Алгоритм дій пацієнта

  • встановити показання – це робить травматолог;
  • травматолог відправляє на консультацію до обллікарні, якщо на базі його лікарні таких операцій не роблять, пацієнта вносять в реєстр, за наявності потрібного суглоба призначають операцію;
  • оперують виключно за згодою пацієнта або вносять його в лист очікування.
"Черговості не існує, є лист очікування. Пов’язано це з виробниками, які виграють тендери на постачання суглобів, технологічними показниками та розмірною сіткою суглобів, бо їх підбирають пацієнтам індивідуально – з тих, що має лікарня. Звертають увагу й на медпоказання та супутні захворювання, адже операція складна", – сказав керівник департаменту.

Замовлення на штучні суглоби формують заклади, департамент може забезпечити перерозподіл отриманих суглобів між лікарнями за потреби. Середня вартість штучного суглоба – 50-60 тисяч гривень.

"Мільярд гривень виділили "Медичним закупівлям" на суглоби. Цього має вистачити для всієї України. Кіровоградщина замовляє близько трьох сотень суглобів на рік, пропускна здатність лікарень області готова до такої річної кількості операцій. Найбільшу кількість суглобів отримує обласна лікарня".

Встановлення штучних суглобів: вимоги до лікарень

  • умови для виконання операцій та реабілітації
  • наявність травматолога відповідної кваліфікації, який формує операціну команду;
  • окрема чиста операційна;
  • обладнання для встановлення суглобів
  • наявність суглобів, якими забезпечують централізовано.

Зі слів Олега Рибальченка, в регіоні регулярно операції зі встановлення штучних суглобів виконують у двох лікарнях – обласній та лікарні швидкої медичної допомоги.

"Робили такі операції у Гайвороні, бо туди кафедра травматології Донецького медуніверситету переїхала. Робили й в інших лікарнях, залучаючи лікарів з інших закладів та регіонів. Тобто можливість є, хочеться системності, щоб коректно сформувати потребу області в суглобах".

Топ дня
Вибір редакції