На Кіровоградщині запрацювали понад 700 "пунктів незламності"

Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області запрацювали 732 "пункти незламності". Це стаціонарні пункти. Там є генератори, мобільний звʼязок, інтернет, запаси пального, води. У разі блекаутуМасштабна аварія енергосистеми, яка супроводжується масовим відключенням споживачів "пункти незламності" працюватимуть цілодобово.

Про це Суспільному розповів заступник голови обласної військової адміністрації Павло Конопко.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Кіровоградська область двічі пережила блекаут після обстрілів російською армією критичної інфраструктури. Це було у січні цього року і листопаді 2022. Тоді жителі області майже добу були без водо- і теплопостачання, електрики й зв’язку від знеструмлення.

За словами Павла Конопка, до облаштування "пунктів незламності", крім органів місцевого самоврядування, долучився бізнес. В області

  • 358 пунктів облаштованих за гроші органів місцевого самоврядування,
  • 172 – коштом бізнесу,
  • 136 облаштували мережі "Розетка", "Нова пошта", заправляльні комплекси,
  • 54 — управління Держслужби з надзвичайних ситуацій,
  • чотири – на залізничних вокзалах,
  • 22 у відділеннях "Укрпошти", мобільні та також стаціонарні пункти.

Радить кожному заздалегідь дізнатись про розміщення найближчого "пункту незламності". Адреси пунктів можна знайти на сайті Кропивницької міської ради. Відповідальність за їх облаштування несе місцева влада.

Як діятимуть кропивничани у випадку блекауту

Іван Чорнокнижний розповів, про те що в місті є облаштовані "пункти незламності" не чув. "А що воно таке? Я щось і не знаю.Такого не чув. Ну, в мене перебоїв ніяких не було ніколи. Я в селі виріс, то я знаю, як виживати".

Альона Целуйко говорить, минулого року її родина "пунктами незламності" не користувались. "Павербанки, ліхтарики, лампи, які заряджаються від usb, акумулятори від автомобілів виручали нас. З маленькою дитиною було незручно, але ми були вдома у батьків, у приватному будинку і це допомогло нам пережити. "Пункти незламності" — це можливо для тих, хто у квартирі в темряві сидить, у холодній квартирі, де електроопалення".

Галина Недолужко минулого року користувалася "пунктом незламності". "Якщо буде якась тривога, то ми знаємо, де у нас на мікрорайоні можна знайти прихисток. Торік ходила. Там могла зарядити телефон, було тепло".

"Пункти незламності" у Новгородці

У селищі Новгородка Кропивницького району один з "пунктів незламності" облаштували в укритті. Тут можна зігрітись, отримати питну воду, зарядити телефон, розповів голова громади Олександр Сириця. Всього в селищі облаштували п'ять "пунктів незламності".

"На випадок блекауту всі наші сховища обладнані генераторами, є зв'язок, можна телефони зарядити, попити водички та чаю".

На Кіровоградщині торік 24 листопада облаштували 321 пункт. У березні цього року їх роботу призупинили.