Найпопулярніша спеціальність "Агрономія". У технічному університеті Кропивницького завершили прийом заяв на вступ

Прийом заяв у техуніверситеті Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

31 липня – останній день прийому заяв на вступ до закладів вищої освіти на бакалаврів. Він тривав до шостої вечора. Кількість поданих заяв буде відома наступного дня, розповіла Суспільному заступниця секретаря приймальної комісії Центральноукраїнського національного технічного університету у Кропивницькому Оксана Юрченко. Найпопулярніша спеціальність у цьому університеті — "Агрономія" та "Агроінженерія".

За 13 днів вступної кампанії, яка розпочалася 19 липня, на бакалаврат в університет подали 2400 заяв. Торік їх було на 200 менше, розповіла Оксана Юрченко.

"У нас конкурс – дві людини на одне місце. 700 державних місць на основі повної загальної середньої освіти та на основі молодшого спеціаліста".

Торік в лідерах серед вступників була спеціальність "Кібербезпека та захист інформації", цьогоріч – "Агроінженерія" та "Агрономія".

"На спеціальність "Агроінженерія" на 210 місць передбачено 54 бюджетних. На одне державне місце претендують чотири людини", – говорить завідувач кафедри сільськогосподарського машинобудування Сергій Лещенко.

Другий рік вступна кампанія проходить в умовах воєнного стану за результатами національного мультипредметного тесту та мотиваційного листа.

"З завтрашнього дня база закривається і по всій Україні починається опрацювання заяв, – говорить Оксана Юрченко. – З 5 серпня в кабінетах вступників з’являться рекомендації на бюджет або на контракт. Після того вони повинні в п’ятиденний термін з’явитися до університету та підтвердити навчання або зробити це через електронний підпис."

Зарахування вступників на державну форму навчання має відбутися не пізніше 10 серпня, на контрактну – не пізніше 30 серпня.