У Компаніївці на Кіровоградщині усіх охочих безкоштовно тестуватимуть на ВІЛ та гепатит С

. Фото: Суспільне Кропивницький

У Компаніївській громаді на Кіровоградщині усіх охочих безкоштовно тестуватимуть на ВІЛ-інфекцію та гепатит С. Про це Суспільному розповів голова громади Олександр Маслюков.

Тестуватимуть 22 червня з 09:00 і до останнього охочого, сказав селищний голова. Прийти можна на ринкову площу за адресою: вулиця Перемоги, 91б.

Тестуватимуть спеціалісти обласного благодійного фонду "Повернення до життя" в рамках проекту Healthlink. Вони консультуватимуть людей та безкоштовно роздаватимуть засоби контрацепції.

У Компаніївській громаді проживають 4 500 жителів та 605 переселенців. Дані на 13 червня, сказав Олександр Маслюков.

За словами головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, це інфекції, що передаються через кров. Також може від матері до дитини під час вагітності. "Гепатити В і С – вірусні інфекції, які вражають печінку. Часто переходять у хронічну форму, яка важко піддається лікуванню. Наслідками є – цироз і рак".

"СНІД – це синдром набутого імунодефіциту людини, це крайня стадія ВІЛ-інфекції – сказала завідувачка поліклінічного відділення Центру профілактики та боротьби зі СНІДом у Кропивницькому Олена Хомяк. "Дуже важливо виявити людину не на стадії СНІДу. Лікування, на жаль, пожиттєве".

Що відомо

  • Благодійний фонд "Повернення до життя" займається допомогою вразливим групам населення, у пріоритеті підліткам з групи ризику. Зареєстрували в квітні 1999 року як міську благодійну організацію. У вересні 2003 року реорганізували в обласну.
  • Проект HealthLink – має на меті прискорення зусиль з протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу в Україні. Його реалізують у 12 регіонах України з жовтня 2017 року благодійна організація "100% життя". Фінансує агентство США з міжнародного розвитку.

Читайте також

  • Керівник фонду "Повернення до життя" розповів про те, як позбавити людину від наркотичної залежності
  • Бояться скорочення. У Кропивницькому працівники наркодиспансеру проти об'єднання з психлікарнею
  • "Донорська кров необхідна постійно" – терапевт станції переливання крові у Кропивницькому
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб