Перейти до основного змісту

На Хмельниччині створять 89 професійних ліцеїв

На Хмельниччині планують створити 89 майбутніх професійних ліцеїв. Це третій етап реформи Нової української школи. Згідно з цією реформою, з 2027 року для учнів 10-12 класів запровадять профільне навчання.

Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмічова під час громадського обговорення щодо реформи профільної середньої освіти.

"Ось ця мережа із 89 майбутніх професійних ліцеїв складається із двох частин: академічні ліцеї і професійні ліцеї. Відповідно 89, станом на зараз у нас, по баченню області 48 академічних ліцеїв, і тут діти першочергово готуються до подальшої траєкторії вступу до закладів вищої освіти. Інші, 41 ліцей – це на базі нинішньої фахової передвищої освіти і нинішньої професійно-технічної освіти, де дитина вчиться ті самі роки, але, окрім опанування і здобуття повної загальної середньої освіти, вона вже опановує певну професію".

За її словами створення ліцеїв - це третій етап реформи Нової української школи. Згідно з цією реформою, з 2027 року для учнів 10-12 класів запровадять профільне навчання.

"Не кожна школа буде ліцеєм, це означає, що 10-12 класи будуть в певних місцях. Очевидно, що це менше, аніж в цілому шкіл у Хмельницькій області. І відповідно, щоб забезпечити навчання всіх дітей в цих 89 ліцеях, необхідно організовувати підвезення учнів — це про інструменти, закупівлю автобусів, розуміння якості доріг і можливості побудови маршрутів".

Як каже директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОВА Олександр Пунда, створення 48 академічних ліцеїв буде діяти у 29 територіальних громадах області.

"Тобто лише в половині територіальних громад, з урахуванням особливостей демографічної ситуації, можна реалізувати доктрину створення академічних ліцеїв. Другий сегмент, який пов’язаний із формуванням професійних ліцеїв, лише стартує та проходить аналіз. Ми зберегли дуже потужну базу – на теренах області все ще діє 23 професійно-технічні заклади освіти".

Менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак розповіла, що в обговоренні брали участь керівники відділів освіти, а також голови громад, бо саме тергромади є засновниками академічних ліцеїв.

"Дуже важливо почути їхню думку, зрозуміти, які в них умови створення цих ліцеїв, як покращити законодавство".

За словами Валентини Полторак, до того часу мають створити мережу академічних ліцеїв та професійних коледжів. Сама реформа профільної середньої освіти триватиме до 2033 року.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції