На Хмельниччині навчають майбутніх науковців

Понад 200 учнів навчались у школі природничого напрямку "Городок" за п’ять років її існування на Хмельниччині. Там команда вчителів, менторів-професорів та академіків поглиблено навчають дітей хімії, біології, біотехнології, біоінформатиці.

Хто фінансує роботу школи розповіла Суспільне Хмельницький керівниця закладу Катерина Гуменна.

Учениця школи Александра Рощіна розповіла, що спостерігає за колонками Виноградського, щоб знати, як мікроорганізми взаємодіють між собою.

"Колонки Виноградського винайдені у 1880 роках українським мікробіологом Сергієм Виноградським. Вони розроблені для того, щоб показувати, як культивуються мікроорганізми водної екосистеми. Це у нас матеріал для написання наукової роботи. Ми фіксуємо, потім дивимось самі мікроорганізми під мікроскопом".
Учениця школи Александра Рощіна, червень 2024, Хмельниччина.

Учень Роман Костюк посів друге місце на обласному рівні конкурсу-захисту наукових робіт МАН: "Я навчаюся у біошколі четвертий рік. І вже другий рік в цій школі пишу наукові роботи та займаю певні місця".

Учень школи Роман Костюк, червень 2024, Хмельниччина.

Викладачка біології Олена Слободян працює у школі від початку її відкриття — п’ять років. Жінка сказала, що дітей поглиблено навчають не лише хімії, біології, біотехнології, біоінформатиці, а й ораторському мистецтву — щоб вміли гарно представити свої наукові дослідження.

"Учні у нас займаються двічі на тиждень, також субота й неділя. Субота у нас присвячена лабораторії, а у неділю, як правило, цьогоріч організовуємо зустрічі з лікарями-практиками".
Урок в школі природничого напрямку, червень 2024, Хмельниччина.

Понад 200 учнів навчались у школі природничого напрямку "Городок" за п’ять років, сказала Катерина Гуменна: "У нас розроблена авторська навчальна програма, яку ми вдосконалюємо кожного року. Тут є частина матеріалів, які викладаються у школі, а також поглиблено те, що дається на першому, другому курсі університетів".

Робота школи фінансується меценатами, діти навчаються безоплатно, додала Катерина Гуменна. За її словами, нині у школі — 28 учнів, з якими працює команда з п’яти вчителів. Серед охочих навчатися у школу відбирають щовересня.

"Вони мають тиждень або десять днів, щоб підготувати невеличку презентацію: реферат, дослідницьку мініроботу на будь-яку тему, яка їх цікавить. Головне, щоб ця тема була пов’язана зі здоров’ям людини".
Учениця школи дивиться в мікроскоп, червень 2024, Хмельниччина.

Учні школи — активні учасники та призери різних рівнів Малої академії наук, розповів заступник директора національного центру "МАН України" Василь Дунець.

"Ми в Малій академії наук дуже радіємо, коли розвиваються локальні ініціативи. Городоччина має можливість пишатися видатними вченими, такими як Сергій Виноградський, а з іншої сторони це внесок у майбутнє України — тут відбувається виховання майбутніх науковців, які прославлятимуть Україну на весь світ".

За словами Катерини Гуменної, у планах — створення нового проєкту, спрямованого на наукову співпрацю з випускниками школи.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.