Школярка із Старокостянтинова представить Україну на "Олімпіаді геніїв" у США

П'ятнадцятирічна Анастасія Гандзюк із Старокостянтинова представить Україну на всесвітній "Олімпіаді геніїв" у США з власним віршем англійською мовою на тему екології. Дівчина розповіла Суспільне Хмельницький, що захоплюється іноземними мовами та переймається станом навколишнього середовища.

"Бережіть екологію, не дайте їй померти" — це переклад рядків з вірша Анастасії, який приніс їй перемогу в категорії "Креативне письмо" в номінації "Поезія" на всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу шкільних проєктів з екологічних питань "Олімпіада геніїв". За першість у фіналі, каже дівчина, змагалися понад 800 українців.

Школярка із Старокостянтинова Анастасія Гандзюк.

Участь в олімпіаді учениця десятого класу Старокостянтинівського НВК імені Героя України Сергія Бондарчука Анастасія Гандзюк бере уже вдруге. Торік, говорить, стала третьою в Україні з розповіддю "Нічний кошмар".

"Це був наче мій кошмар, коли прокидаюся в центрі, навколо нічого й нікого, немає людей, усе в смітті, і навіть небо таке жовте. Іду додому, шукаю воду, але не можу її знайти. Уже падаю від безсилля, прокидаюся, кричу, розумію, що це не реальність, але може бути реальністю", — розповідає про свій минулорічний конкурсний твір Анастасія.

Дівчина каже: не розуміє людей, які смітять.

"Я є свідком того, як люди просто йдуть по вулиці, викидають сміття. Для мене це жахливо. Я не розумію, про що люди думають у такі моменти. Вони роблять нікому гірше, лише собі".

Науковий керівник та вчитель Анастасії Гандзюк Олександр Анікін готував її до "Олімпіади геніїв".

Зі слів наукового керівника Анастасії Гандзюк — вчителя англійської мови Олександра Анікіна — підготовка до цьогорічної олімпіади була кропіткою.

"Потрібно було придумати й підібрати правильно риму. Потрібно було донести до слухачів правильну екологічну тематику, яка має розкривати сутність вірша. І потрібно було підібрати весь той лексичний запас слів іноземною мовою, який би не лише розкрив потенціал учениці, а й доніс до слухачів її задум", — розповідає Анікін.

Зі слів вчителя, здібність до вивчення іноземних мов у Насті проявилася ще у початковій школі.

"У неї горіли оченята, коли ми з нею співали пісеньки чи вчили віршики англійською мовою. А коли побачив, що вона може завчити текст за 1-2 хвилинки іноземною мовою і переказати його, я зрозумів, що ця дівчинка в майбутньому себе ще покаже".
Старокостянтинівське НВК імені Героя України Сергія Бондарчука, у якому вчиться Анастасія Гандзюк.

Перевірка роботи, зокрема, на плагіат, її захист і співбесіда на знання іноземної мови — таким був шлях до перемоги, розповідає Анастасія Гандзюк. Пригадує онлайн-спілкування з журі конкурсу.

"Я пам’ятаю той день майже до дрібниць. Я сиділа, залишалося 10 хвилин, а я просто тремчу. Але коли побачила, що мене вже під’єднали, все просто як рукою зняло. Я спокійно все розказала, мені поставили деякі запитання, я на них відповіла. Потім знову почало трусити. Тішуся лише, що у той момент, коли мені треба було зосередитися, мене відпустило".

Зі слів Анастасії Гандзюк, вона виступатиме у США на "Олімпіаді геніїв" у червні.

"Я рада, що матиму можливість донести свої думки якійсь більшій аудиторії. І я щаслива, що мені випала така можливість. Але я розумію, що цей шанс мені не просто дався, я усе-таки для цього щось зробила", — каже школярка.

Анастасія Гандзюк – єдина з Хмельницької області має перепустку на міжнародний конкурс – екоквиток. Разом із нею, з її слів, їх отримали ще п’ятдесят українців.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.