У Хмельницькій початковій школі №3 для учнів реалізують арттерапевтичний проєкт "Ведмеже королівство". Протягом місяця учні та педагоги приносили м’які іграшки – ведмедів. Їх об'єднали в одній локації, де діти граються та спілкуються з іграшками.
Що це за проєкт та як працює "ведмежа" арттерапія, розповіла Суспільному директорка навчального закладу Інна Мудра.
На локації з м’яких ведмедиків розповідає про свого улюбленого, учень четвертого класу Артем Мізера.
"Он там, за цим чорним ведмедиком такий синій є, я його обрав. Він мені сподобався найбільше тим, що він такий, як людина, можна розповісти йому свої проблеми".
Зону з іграшками для дітей облаштували у Хмельницькій початковій школі №3. Тут реалізують арттерапевтичний проєкт "Ведмеже королівство", розповіла шкільна психологиня Світлана Термісін.
"Ідея започаткування цього проєкту виникла завдяки дітям внутрішньо переміщеним. Нашим маленьким мандрівникам, з якими ми займаємося вже понад два роки. Проєкт має на меті розвантажувати емоційний стан дітей, щоб дітки відчували себе у безпеці, бо ведмедик — це всесвітньо визнана найбільш ефективна терапевтична іграшка".
Діти та вчителі протягом місяця, з початку проєкту, принесли близько двохсот ведмедів, каже психологиня, і залишили їх тут. Одну з іграшок принесла й першокласниця Аня Страхарська.
"У дітей, які втратили свій дім, не було іграшок, і я вирішила поділитися своїми".
Такий проєкт з іграшковими ведмедями для учнів реалізовують у Хмельницькому вперше, розповіла директорка Інна Мудра.
"Діти у нас є різних категорій. Є діти, які не бачили війни, але вони теж живуть в реаліях війни, тому сьогодні можуть, от саме в цей день потребувати якогось розвантаження, потребувати підтримки, а в нас є така можливість цю підтримку надати", — розповіла Інна Мудра.
Іграшки діти обіймають, читають про них історії, розповіла психологиня, яка перед впровадженням проєкту пройшла спеціальне навчання.
"Казкотерапія теж має незабутній ефект. І залишається у житті дітей на все життя. Вони пишуть казки. Пишуть листи для ведмедиків", — розповіла шкільна психологиня Світлана Термісін.
Світлана Термісін розповіла, як впливають такі заняття на дітей.
"Інколи діти розповідають: страшні сни залишають ведмедику. Вони більше пізнають себе через ведмедика, бо вони можуть розповісти про ведмедика, і тим самим розповісти про себе".
Проєкт "Ведмеже королівство" безстроковий, каже директорка. Триватиме він, доки в учнів буде в ньому потреба.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.